Zakumaj.pl

Jak samodzielnie przerobić rzeczy, zakupione w IKEI?

Jak samodzielnie przerobić rzeczy, zakupione w IKEI?

Bardzo często spotykamy się obecnie z tym, że wiele osób przerabia rzeczy zakupione w IKEI i tworzy z nich modne i oryginalne dodatki. Chodzi przede wszystkim o to, aby powstało coś niesztampowego, coś, co odróżnia od innych, rzecz, której nie zobaczymy u naszych znajomych czy rodziny. Zazwyczaj przerobienie czegoś nie wymaga od nas ani dużego nakładu pracy, ani tym bardziej pieniędzy. Zawsze natomiast efekt końcowy jest niezwykły. Dlatego też często wielu z nas postanawia właśnie poeksperymentować, traktuje to jako kreatywne hobby. Dobieranie do siebie i składanie rzeczy, które z pozoru powinny pełnić zupełnie inną funkcję, to zadanie niezwykle ciekawe i pozwalające dać upust naszej kreatywności i twórczemu myśleniu. Pomysłów jest nieskończenie wiele. W poniższym artykule znajdziesz jedynie kilka z nich – niech będą dla Ciebie inspiracją do dalszych działań i twórczych poszukiwań. Zapewne wyniki prac zadziwią Twoich gości. A zatem najpierw przeczytaj tekst, a następnie udaj się do IKEI i do dzieła.

 • Szafka nocna

  Szafka nocna

  Zacznijmy od przerobienia nocnej szafki. Za niecałe sto złotych zakupimy w IKEI szafkę nocną typu RAST – będzie nam ona potrzebna do wykonania tej aranżacji. Co zrobić? Zakup także białą farbę do malowania powierzchni drewnianych i brązową bejcę. Przydadzą się również oryginalne uchwyty. Pomaluj fronty szafki na biało, a resztę uzupełnij brązową bejcą, aby dało to ładny efekt. Do tego dopasuj odpowiednie do stylu Twojego mieszkania uchwyty – najlepiej, aby były zbliżone kolorystycznie do barwy ciemnej bejcy. Zamontuj nowe uchwyty i przyjrzyj się efektom – szafka nocna jest nie do poznania! Zapewne nikt nie będzie podejrzewał, że pochodzi z IKEI. Być może Twoi goście mają identyczną w domu, jednakże Twoja jest po przemianie nie do poznania.

 • Coś dla naszych czworonożnych braci mniejszych

  Jeśli mamy w domu zwierzątko, to oczywiście musimy o nie dobrze dbać. A każdy z nas wie, że jeśli tym zwierzątkiem jest kot, to wymaga on szczególnej troski. Koty mają swoje szczególne wymagania i muszą mieć koniecznie swoje miejsce do wylegiwania się. Możesz samodzielnie zrobić dla swojego ulubieńca takie legowisko. Możesz wykorzystać do tego…przykręcane półki ścienne. Jeśli przykręcisz taką półkę np. nad drzwiami, kot bez trudu się tam wdrapie, będzie miał spokój i swoją własną przestrzeń, a Ty zaoszczędzisz miejsce w pokoju. Akurat w IKEI masz ogromny wybór takich półek. Z kolei z podłużnej póki na książki możesz bez trudu zrobić siedzisko. Wystarczy, że na wierzchu zamontujesz gąbkę do siedzenia. Oczywiście tak wykonaną ławę musisz postawić bezpośrednio na podłodze – nie ryzykuj wieszania jej na ścianie. Na wierzchu można swobodnie usiąść, a pod spodem zmieści się bardzo dużo książek.

 • Inne zastosowania

  Regał na książki można zamienić także w stylową ławę lub stolik kawowy. Na półkach w dalszym ciągu możesz przechowywać książki, ale górę po prostu przykrywasz kocem lub narzutą i masz ławę. Meble z IKEI doskonale nadają się także do aranżacji pokoju dziecinnego – są proste, łatwe do przemalowania i przerobienia. Dlatego też przy ich użyciu wyczarujesz dziecku prawdziwą krainę baśni.