Zakumaj.pl

Jak skutecznie pielęgnować suchą cerę?

Jak skutecznie pielęgnować suchą cerę?

Sucha cera może stanowić poważny problem. Zazwyczaj piecze i swędzi, nie wygląda zbyt korzystnie i estetycznie poprzez swoje przebarwienia i spękania. A do tego jest niezwykle uciążliwa w pielęgnacji, gdyż trudno dobrać dla niej odpowiednie kosmetyki. Zazwyczaj bowiem przesuszona cera ma skłonności do reakcji alergicznych, np. na chlorowaną wodę czy kosmetyki. Jak zlikwidować te przykre objawy? Oprócz odpowiednio dobranych kosmetyków, zadbaj o dietę i ćwiczenia twarzy, a Twoja skóra zapewne odwdzięczy Ci się pięknym wyglądem. Jakie podjąć kroki, by uzyskać pożądany efekt? Przeczytaj poniższy artykuł, a dowiesz się wszystkiego.

 • Prawidłowe oczyszczanie

  Prawidłowe oczyszczanie

  Cera sucha musi być dobrze oczyszczana i odżywiana – podstawą jest tutaj oczywiście dobór odpowiednich kosmetyków. Zacznijmy od wody – najlepiej gdy jest miękka. Nie powinna być absolutnie gorąca – najlepsza jest letnia. Czasami zdarza się, że nasza skóra w ogóle nie toleruje wody i wówczas musimy sięgać po specjalne mleczka i toniki oczyszczające. Doskonale sprawdza się również woda mineralna, którą możesz ochlapać twarz każdego ranka. Ważne, aby stosowane przez Ciebie specyfiki nie zawierały alkoholu, sztucznych barwników czy substancji zapachowych. Wybierając środki w drogerii czy aptece, warto pokusić się o serie bezzapachowe. Pod żadnym pozorem nie używaj mydeł! Podrażniają one skórę jeszcze bardziej i powodują, że zaczyna się łuszczyć. O wiele lepiej zastąpić je łagodnymi żelami czy płynami myjącymi.

 • Zminimalizuj ryzyko powstawania zmarszczek

  Zminimalizuj ryzyko powstawania zmarszczek

  Cera sucha jest narażona bardziej niż każda inna na powstawanie zmarszczek. Dlatego też szczególnie powinnaś zadbać o to, aby owo wysuszenie zminimalizować. W jaki sposób? Przede wszystkim odpowiednio nawilżając skórę. Możesz używać do tego nawet dziecięcej oliwki czy oliwy z oliwek (skóra może się po tym lekko świecić, ale taki oliwny zabieg możesz wykonać w dzień, kiedy zostajesz w domu). Do tego oczywiście skompletuj kremy nawilżające. Pij co najmniej kilka szklanek wody mineralnej dziennie, aby zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry od wewnątrz. Warto także łykać kapsułki z tranem. W okresie podwyższonego ryzyka wysuszenia cery, czyli zimą i latem, możesz zakupić również suplementy diety, odpowiadające za zbilansowanie poziomu wody w Twoim organizmie.

 • Ćwiczenia i dieta

  Pielęgnację kosmetyczną uzupełnij odpowiednią dietą i ćwiczeniami twarzy. Jedz dużo warzyw i owoców. Dbaj również o to, aby na Twoim stole pojawiały się bogate w witaminę D ryby. Powinnaś także spożywać produkty zawierające oleje roślinne, jak np. słonecznik, oliwa, orzechy. Ćwicz mięśnie twarzy, ale rób to delikatnie, aby nadmiernie nie naciągać skóry. Trenujesz również, odpowiednio wklepując co rano i co wieczór kremy. Nie należy przy tym naciągać skóry, a masować ją. To bardzo ważne, gdyż umiejętne obchodzenie się ze skórą na twarzy sprawi, że poprawi się jej krążenie, a gruczoły odpowiadające za nawilżenie pobudzą się do działania.