Zakumaj.pl

Jak posprzątać mieszkanie po przyjęciu?

Jak posprzątać mieszkanie po przyjęciu?

Lubisz robić przyjęcia i zapraszać do domu znajomych? Zapewne. Pamiętajmy, że imprezy domowe mają swój specyficzny urok – przede wszystkim nie ograniczają nas w żaden sposób choćby rodzajem serwowanej tam muzyki czy jej głośnością. Możemy sami zadbać o menu, a jeśli komuś zachce się spać, nie będzie miał wcale daleko. Ponadto atmosfera domówek jest na tyle specyficzna i niepowtarzalna, że są one naprawdę wyjątkowe. Jednak musimy się liczyć z tym, że po każdej imprezie organizowanej przez nas w domu czy mieszkaniu trzeba będzie posprzątać. I tu jest jedyny i zasadniczy minus domówki – bawiąc się w klubie, wychodzimy, kiedy chcemy i nie obchodzą nas brudne naczynia, wylane na podłogę napoje czy pokruszone paluszki. W domu jest inaczej. Jednakże fakt konieczności posprzątania nie powinien odwieść nas od chęci organizowania imprez w domu. Trzeba tylko odpowiednio podejść do tego, jak owe porządki wykonać, a wszystko stanie się o wiele prostsze. Przeczytaj poniższy artykuł, a żaden poimprezowy bałagan nie będzie Ci straszny.

 • Zaczynamy sprzątanie

  Zaczynamy sprzątanie

  Od czego najlepiej zacząć nasze porządki? Od zebrania rzeczy, które najbardziej narażone są na zniszczenie, a mianowicie od kieliszków, szklanych misek czy kubków. Najlepiej zebrać je do plastikowej miski czy dużego kosza. W osobny pojemnik zbierz pozostałe naczynia. Pamiętaj o tym, aby resztki jedzenia pozostałe na naczyniach wyrzucić. Resztki jedzenia pozostałe w miskach warto przełożyć do mniejszych pojemników i odstawić do lodówki. Następnie gotowe do umycia naczynia wstaw do zmywarki i włącz ją. Teraz czas wziąć się za sprzątanie kolejnych pomieszczeń. Zacznij od sprzątania tych, które są najdalej kuchni, a następnie przemieszczaj się w jej kierunku. Pozwoli to na sukcesywne uporanie się z bałaganem, a nie ciągłe przenoszenie go. Poza tym zacznij od czyszczenia blatów i stolików, a dopiero potem przechodź do dywanów i podłóg.

 • Odkurzanie, odświeżanie

  Kolejny etap to odkurzanie. Pamiętaj, że nawet jeśli jest zimno, musisz wywietrzyć pomieszczenia. To będzie bardzo dobry moment na to, aby otworzyć okna i wpuścić nieco powietrza. Bardzo często na imprezie wielu ludzi pali papierosy. Jeśli godzisz się na to w swoim mieszkaniu, a na co dzień nie palisz, licz się z tym, że czeka Cię planie koców i narzut – nie pozbędziesz się z nich tak łatwo dymu papierosowego. Jednakże otwierając okna, wypuścisz zaduch i woń alkoholu. Podczas wietrzenia odkurz wszystkie zakamarki. Jeśli masz podłogi, użyj do ich umycia wody z płynem zapachowym. Dzięki temu Twój dom będzie pachniał świeżością na długi czas, a po woni dymu papierosowego i alkoholu nie pozostanie najmniejszy ślad.

 • Kuchnia

  Najtrudniejsze pomieszczenie zostawiamy sobie na koniec. Będzie to oczywiście kuchnia. Tutaj zacznijmy od pozbycia się wszystkich worków ze śmieciami. Pamiętajmy, że stanowią one jedynie siedlisko zarazków i bakterii. Następnie umyjmy i wyszorujmy dokładnie blaty od szafek i kuchenki. Poustawiajmy umyte w zmywarce naczynia. Na sam koniec trzeba bardzo dokładnie  zetrzeć podłogę.