Zakumaj.pl

Jak podróżować autem z psem?

Jak podróżować autem z psem?

Wybierając się w podróż, czasem nie mamy możliwości pozostawienia swojego pupila w domu i musimy go wziąć ze sobą. Albo po prostu pragniemy, by był w tej podróży z nami, w końcu czemu mielibyśmy odmówić mu tej przyjemności? Jeśli jednak zdecydujemy się to zrobić, to dość szybko napotkamy na parę przeszkód, a pierwszą z nich będzie transport. Jak sprawić, by pies chciał wsiąść do samochodu i dobrze znosił podróż? To w wielu przypadkach pytanie, które wydaje się bez odpowiedzi, gdyż psy mogą bać się podróży albo cierpieć na chorobę lokomocyjną. Aby ułatwić psu drogę do miejsca wakacji, pamiętajmy o kilku ważnych rzeczach.

 • Weź dużo wody

  Nalej do kilku butelek wody albo po prostu kup wodę niegazowaną w 5 litrowym baniaku, by mieć ją w bagażniku. Warunki w aucie mogą być dla psa bardzo uciążliwe, przez co jego pragnienie się zwiększy. Dodatkowym elementem, który może na to wpływać, jest stres naszego psiska, które nie wiedząc, co się z nim dzieje, będzie traciło dużo energii. Weź ze sobą jego ulubioną miskę i co jakiś czas zrób postój, by mógł odetchnąć i napić się zimnej wody.

 • Rób odpoczynki

  Rób odpoczynki

  Musisz być wyrozumiała dla swojego czworonoga, więc podczas przerw wyprowadzaj go na krótkie spacery, weź go na trawę, by mógł się trochę odstresować. Widok krzewów i drzew będzie dla niego na pewno przyjemniejszy niż migające przed oczami budynki, które mijacie samochodem. Picie i jedzenie, o których wspominałem wcześniej, wiążą się naturalnie z mniej przyjemnymi czynnościami, więc zadbaj o to, by pies miał możliwość skorzystania również z takiej opcji. Dopieranie tapicerki potrafi być naprawdę trudne. Weź ze sobą woreczki foliowe, którymi posprzątasz pozostałości porannego śniadania twojego psa.

 • Weź jego ulubione zabawki

  Weź jego ulubione zabawki

  Aby pies zrozumiał, że jest u siebie i może czuć się swobodnie, weź rzeczy, którymi lubi się bawić. Jeśli zajmie się nimi, nie będziesz musiała przejmować się jego szczekaniem lub skomleniem. Jeśli nie prowadzisz, to postaraj się go zabawić, jakbyście byli w domu na kanapie. Rozmawiaj z nim i daj mu dużo ciepła, bowiem psy niewiele w tym przypadku różnią się od ludzi i naprawdę tego potrzebują. Pies, który będzie czuł się bezpiecznie, może się z tobą wybierać nawet w długie trasy. Niech jazda samochodem kojarzy mu się z czymś przyjemnym, a sam będzie ochoczo wskakiwał do auta na wieść o kolejnej podróży.

 • Uchyl mu okno

  Uchyl mu okno

  Psy uwielbiają, gdy w twarz dmucha im pędzące powietrze. Wiele z nich efektownie zwiesza się przez szybę, podróżując w takim stanie przez długi czas. Oczywiście nie dopuszczaj do tego, by pies miał otwarte całe okno, bowiem możecie wszyscy się przeziębić albo stanie mu się jakaś krzywda, ale uchyl mu trochę szyby, by mógł poczuć świeże powietrze. Będzie to dla niego wybawienie od wysokich temperatur, a także przyjemna psia rozrywka. Uważaj tylko, bo twój psiak może być na tyle sprytny, że nauczy się sam otwierać okno. W takim przypadku będziesz musiała włączyć blokadę otwierania szyb albo zabezpieczyć czymś włącznik.