Advertising
Zakumaj.pl

Jak poprawić wygląd pięt?

Opiekun artykułu: aldona
Advertising
Jak poprawić wygląd pięt?

Jak poprawić wygląd pięt?

Popękane pięty nie należą do ładnych widoków, dlatego większość kobiet chce się pozbyć tego problemu. Jeżeli twoje pięty są w fatalnej kondycji, z pewnością to wina suchej skóry i braku witaminy A. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, jak osiągnąć sukces w leczeniu popękanych pięt. To jest nie tylko problem wyglądu, gdyż przez pęknięcia zarazki mogą przeniknąć głębiej, a to grozi komplikacjami.

Advertising
Pokaż wszystko »
Ostrzeżenia:

Zamiast mydła używaj do stóp odpowiedniego płynu. Unikniesz wysuszenia skóry. Pamiętaj także o tym, aby jeśli pięty są głęboko popękane, stosować peelingi i kremy. Dopiero później użyj tarki.

Wskazówki:

Wybieraj inne obuwie niż sandałki i japonki. Nie są to buty dla osób ze skłonnością do przesuszających się stóp. Jeżeli masz możliwość, chodź po mokrym piasku. To pomoże ci w zredukowaniu zrogowaciałego naskórka.

Przesuszone pięty często są wynikiem nadwagi, dlatego jeżeli masz z nią problem, zastosuj jakąś dietę odchudzającą, by pozbyć się zbędnych kilogramów.

Zaleczone pęknięcia to nie koniec. Stosuj dalej kremy nawilżające, by znów nie narazić się na problem z suchymi piętami.