Zakumaj.pl

Jak pozbyć się łupieżu domowymi sposobami?

Jak pozbyć się łupieżu domowymi sposobami?

Łupież jest problemem, który rodzi nie tylko nieprzyjemne odczucia, gdy dotyka się głowy, ale również stres i kompleksy. Z tego powodu najlepiej zwalczać go, kiedy tylko się pojawi. Można to robić środkami z drogerii, z apteki lub skorzystać z domowych specyfików. Bywają one równie skuteczne, jak specyfiki ze sklepu, a jednocześnie są zdrowsze.

 • Maseczka z oliwy

  Maseczka z oliwy

  Oliwa z oliwek ma duże znaczenie dla całego ciała. Można z niej przygotować maseczki do twarzy, balsamy do ciała, a także do skóry głowy, dzięki czemu leczy się łupież. Wystarczy podgrzać 2 łyżki oliwy tak, aby była ciepła, ale nie gorąca, po czym nanieść ją na skórę głowy. Oliwa powinna znajdować się na głowie przez 20 minut. Po upływie tego czasu należy bardzo dobrze wyczesać włosy, a następnie dokładnie umyć. Można pozostawić je do samodzielnego wyschnięcia lub użyć suszarki, jednak wtedy trzeba pamiętać, żeby robić to zimnym powietrzem. Maskę z oliwy można stosować 1 – 2 razy w tygodniu.

 • Napar tymiankowy

  Napar tymiankowy

  Tymianek pomaga w leczeniu ciała zarówno od zewnątrz, jak i od wewnątrz, dzięki czemu nadaje się idealnie do zwalczania łupieżu. Aby go użyć, należy 2 łyżki tymianku zaparzyć w gorącej wodzie i odstawić na 10 minut, a następnie przecedzić i wcierać napar w skórę głowy po każdym myciu włosów. Tymianek zmniejszy suchość skóry oraz złagodzi pieczenie. Nie trzeba go spłukiwać, wystarczy jedynie pamiętać o regularnym stosowaniu, żeby łupież szybko stał się przeszłością.

 • Płyn z octu

  Płyn z octu

  Do pozbycia się łupieżu można wykorzystać również ocet spirytusowy, który zazwyczaj posiada się w domu. Dzięki swoim zdolnościom dezynfekującym ocet zwalcza grzyby, które są przyczyną rozwoju choroby dermatologicznej. Żeby przygotować leczniczy płyn, należy przygotować roztwór z octu oraz wody w proporcjach 1:3. Po wymieszaniu składników nanosi się płyn na skórę głowy i pozostawia na 20 minut. Zapach może nie być przyjemny, jednak warto go znieść, ponieważ ocet przynosi dobre efekty. Po upływie wymaganego czasu trzeba dokładnie umyć włosy, stosując szampon przeciwłupieżowy.

 • Sok z cytryny

  Cytryna jest zazwyczaj stałym elementem każdej kuchni i dobrze sprawdza się nie tylko jako dodatek do herbaty, ale również jako środek leczący łupież. Wystarczy codziennie wycisnąć sok z 1 cytryny i wmasować go w skórę głowy. Po wmasowaniu trzeba pozostawić ją na 15 minut na skórze, a następnie spłukać chłodną wodą. Najlepsze efekty daje stosowanie soku cytrynowego regularnie, codziennie przez 2 tygodnie.

 • Maseczka z aspiryny

  Tabletki aspiryny również mogą pomóc w łagodzeniu łupieżu. Żeby je wykorzystać, należy rozgnieść 10 – 12 tabletek leku wraz z odrobiną wody tak, aby powstała papka. Wmasowuje się ją w skórę głowy i pozostawia na 15 – 20 minut, a następnie dokładnie spłukuje. Maseczka z aspiryny jest wskazana przy leczeniu szczególnie kłopotliwego i mocnego łupieżu.