Zakumaj.pl

Jak przygotować ładne kolorowe konfetti?

Jak przygotować ładne kolorowe konfetti?

Konfetti może przydać się w różnych sytuacjach – na ślub, na urodziny, na zabawę karnawałową. Można zakupić je w sklepach, jednak nie zawsze jest, gdy się go potrzebuje lub nie zawsze jest w odpowiednim kolorze. Żeby nie wydawać pieniędzy na coś, co się nie podoba, dobrze jest wykonać konfetti samodzielnie.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Zaletą domowego konfetti jest prostota jego wykonania. Nie trzeba nawet zbyt wielu elementów, żeby je stworzyć. Przydadzą się przede wszystkim:
  * dziurkacz,
  * biały papier,
  * słoik,
  * woda,
  * farba w wybranym kolorze.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Do przygotowanego kieliszka należy wycisnąć trochę farby w dowolnym kolorze – ulubionym albo pasującym do wydarzenia. Zalać farbę 2 kieliszkami wody. Zakręcić pojemnik i potrząsać nim, aż woda przybierze kolor farby.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Korzystając z dziurkacza, wycinać z białego papieru kółka. Im więcej, tym więcej konfetti. Po wykorzystaniu papieru wszystkie uzyskane kółeczka wsypać do słoika z kolorową wodą i ponownie go zakręcić.Potrząsać mocno słoikiem, żeby wszystkie papierowe kropki miały możliwość zmiany koloru.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Stół albo kuchenny blat wyłożyć folią. Nad zlewem przygotować sitko o drobnych oczkach i odkręcić słoik, po czym wylać całą jego zawartość nad sitkiem. Woda wyleje się, odsączy się z papieru i w sitku zostaną tylko kolorowe kawałki papieru.

  Na folii rozłożyć ręczniki papierowe, a na nich położyć konfetti, równomiernie rozprowadzając je po ręcznikach. Wymieniać je co 30 minut, a następnie pozostawić papier na całą noc do całkowitego wyschnięcia.

  Przechowywać w słoiku albo w woreczku strunowym i używać wedle potrzeby w czasie radosnych wydarzeń.