Zakumaj.pl

Modne wesele w stylu eko

Modne wesele w stylu eko

Obecnie wiele mówi się o ekologii i ochronie środowiska. Nie trzeba być walczącym ekologiem i uczestniczyć w ekologicznych wiecach, żeby odrobinę pomóc naturze. Można zrobić to nawet na własnym weselu, urządzając je w stylu eko. Będzie ciekawie i stylowo.

 • Miejsce wesela

  Miejsce wesela

  Już samo miejsce wesela może sprawić, że będzie ono kojarzyło się z naturą oraz bezpretensjonalnością, którą charakteryzuje ekologiczny styl. Nie jest potrzebna elegancka restauracja ani najlepsza porcelana. Dobrze sprawdzi się sad, ogród, a nawet stodoła. Sad i ogród można na tę okazję „wypożyczyć” od znajomych lub rodziny, która taki posiada, natomiast dużą stodołę można wynająć. Wesele pachnące sianem i zbożem, pełne drewnianych stołów i ław do siedzenia może okazać się nie tylko wyjątkowe, ale również niedrogie. Można skorzystać również z coraz popularniejszych ofert gospodarstw agroturystycznych, które proponują nie tylko wakacje, ale również organizację wesela.

 • Eko dekorację

  Ekologiczna dekoracja może być nie tylko bardzo ładna, lecz może stać się zabawą dla całej rodziny. Wiele jej elementów można wykonać samodzielnie lub przygotować w prosty sposób z łatwo dostępnych produktów. Z koszyczków po truskawkach albo drewnianych skrzynek, w których przechowywane są owoce, można wykonać donice na kwiaty, które będą ozdabiały stół. W przypadku kwiatów nie ma potrzeby wykosztowywać się na egzotyczne egzemplarze, lepiej zaopatrzyć się w kwiaty polne lub typowo ogródkowe. Są łatwo dostępne, tanie i bardzo sympatyczne.

 • E-zaproszenia

  E-zaproszenia

  Kupno zaproszeń, kopert do nich oraz znaczków to nie tylko pieniądze, to również papier. Aby niepotrzebnie go nie wykorzystywać i tym samym nie szkodzić środowisku, lepiej skorzystać z nowoczesnej technologii i wysyłać e-zaproszenia. Obecnie możliwe jest zaprojektowanie własnego, unikatowego zaproszenia, które zostanie wysłane pod wszystkie podane adresy e-mailowe. Jest to znacznie szybsze i ciekawsze niż zaproszenia papierowe, wyrzucane po przeczytaniu.

 • Prezenty dla gości

  Prezenty dla gości

  Wręczanie gościom drobnych upominków stało się jedną z weselnych tradycji. Zamiast wręczać rodzinie i przyjaciołom cukierki albo inne drobiazgi, można każdemu lub każdej parze podarować drzewko do zasadzenia. Jeszcze ciekawsze i mile wspominane będzie wspólne sadzenie drzew, które z czasem zmienią się w młody las, ale ciągle będą przypominały szczęśliwe wesele.

 • Eko suknia dla panny młodej

  Eko suknia dla panny młodej

  Pod hasłem "eko suknia" nie kryje się ubiór wykonany z papieru, lecz suknia krótka, pozbawiona wielu ozdób. Trzeba pamiętać, że im jest dłuższa i bardziej rozbudowana o różne dodatki, tym mniej ekologiczna. Warto nie skreślać takiej sukienki od razu, ponieważ może okazać się idealna na wesele w czasie wakacji, a nawet w czasie ciepłej wiosny. Dodatkiem mogą być wpięte we włosy zwykłe kwiaty, które zastąpią spinki.