Zakumaj.pl

Jak przygotować maseczkę z żółtka na twarz?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak przygotować maseczkę z żółtka na twarz?

Często potrzebne jest odżywienie skóry, która wygląda na zmęczoną i jest przesuszona. Dzięki odpowiedniej maseczce możesz uzyskać efekt promiennej, gładkiej cery. Doskonałym pomysłem jest maseczka z żółtka. Przyniesie pożądane efekty i z pewnością będziesz zadowolona. Skorzystaj z rad zawartych w tekście. Dokładnie przeczytaj, zastosuj, a nie będziesz żałować.

 • Jak wykonać tradycyjną maseczkę?

  Jak wykonać tradycyjną maseczkę?

  Zacznijmy od tradycyjnych sposobów. Pierwsze, co musisz zrobić, to oddzielić białko od żółtka, roztrzepać żółtko i gotowe. Teraz wystarczy nałożyć je na twarz na 30 minut. Nie nakładaj żółtka na oczy, omiń też usta. Połóż się, odpręż i czekaj na efekty. Po tym zabiegu zmyj żółtko chłodną wodą i przetrzyj twarz. Nie zapomnij o kremie i toniku. Użyj ich każdorazowo po wykonaniu maseczki.

 • Maseczka z dodatkami

  Możesz wykonać maseczkę z żółtka i dodać do tego kilka innych składników. Będą ci potrzebne: jedna łyżeczka miodu, łyżeczka oliwy z oliwek, cztery krople ekstraktu z witaminy E i dwa żółtka. Wymieszaj wszystkie składniki. Pamiętaj, by miód występował w postaci płynnej. Kiedy mikstura będzie gotowa, nałóż ją na twarz. Poczekaj 15-20 minut i spłucz ją ciepłą wodą, a następnie przemyj zimną. W tym przypadku również pamiętaj o toniku i kremie.

 • Maseczka z żółtek, jogurtu i migdałów

  Skorzystaj z innej maseczki, równie skutecznej. Przygotuj żółtko, połowę łyżeczki olejku migdałowego oraz po łyżeczce miodu i jogurtu naturalnego. Wymieszaj składniki, na razie pomijając olejek. Dodaj go na samym końcu. Teraz nałóż maseczkę na twarz i poczekaj 10-15 minut. Postępuj tak samo jak poprzednio. Po zmyciu maseczki nałóż na twarz tonik i krem.

 • Maseczka z żółtek i soli

  Maseczka z żółtek i soli

  Możesz także przygotować skuteczną maseczkę z żółtka i soli. Wymieszaj dwa żółtka, połowę szklanki jogurtu naturalnego i połowę szklanki soli morskiej. Nałóż maseczkę na twarz. Po 15-20 minutach możesz opłukać twarz ciepłą, a następnie zimną wodą. Pamiętaj, że maseczki są skuteczne, jeżeli użyjesz toniku i kremu. Wtedy możesz cieszyć się wspaniałymi rezultatami.

 • Maseczka z żółtek i otrębów

  Do tej maseczki będzie ci potrzebna łyżeczka oliwy z oliwek, oczywiście żółtko i trzy łyżeczki otrębów. Zmieszaj ze sobą te składniki. Gdy uzyskasz gładką konsystencję, połóż masę na twarzy i potrzymaj 15-20 minut. Po upływie tego czasu przemywaj twarz ciepłą wodą, aż usuniesz pozostałości po masce. Lepszy efekt uzyskasz, gdy następnie spryskasz twarz zimną wodą. Oczywiście po całym zabiegu użyj kremu i toniku. Maseczki, które zawierają żółtko, są doskonałe na cerę.