Zakumaj.pl

Jak samodzielnie przygotować klej do decoupage?

5.0 (razem głosów: 1)
Jak samodzielnie przygotować klej do decoupage?

Do decoupage na ogół używa się kupowanego w sklepach internetowych Mod Podge. Jest to bardzo praktyczny specyfik, ponieważ służy jako podkład, klej oraz wodoodporny, bezbarwny lakier. Dzięki temu można podczas różnych etapów pracy posługiwać się tym samym preparatem. Jak przygotować w warunkach domowych klej do decoupage, którego właściwości odpowiadają Mod Podge, dowiesz się z tego artykułu.

 • Przygotowanie kleju do decoupage – krok pierwszy

  Przygotowanie kleju do decoupage – krok pierwszy

  Do niedużego rondelka wlewamy szklankę wody, a następnie dodajemy półtorej szklanki mąki i starannie mieszamy. Kiedy masa będzie miała jednolitą konsystencję, dodajemy jeszcze ćwierć szklanki drobnego cukru oraz ćwierć łyżeczki oleju. Znowu mieszamy.

 • Przygotowanie kleju do decoupage – krok drugi

  Stawiamy rondelek na niezbyt dużym ogniu i podgrzewamy uzyskaną masę. W zależności od tego, czy chcemy otrzymać gęsty, czy rzadszy klej, możemy dodać więcej mąki lub wody. Jeśli dolejemy więcej oleju, klej doskonale sprawdzi się jako lakier.

 • Przygotowanie kleju do decoupage – krok trzeci

  Masę należy podgrzewać na wolnym ogniu przez około 15 minut. Nie można dopuścić, by się zagotowała. Gdy klej będzie miał już właściwą konsystencję, kończymy podgrzewanie.

 • Przygotowanie kleju do decoupage – krok czwarty

  Przygotowanie kleju do decoupage – krok czwarty

  Do uzyskanego kleju można dodać pewne składniki, na przykład barwnik albo brokat. Kiedy klej lekko przestygnie, przekładamy go do słoika z zakrętką.