Zakumaj.pl

Jak samodzielnie wykonać kalendarz adwentowy?

Jak samodzielnie wykonać kalendarz adwentowy?

Adwent rozpoczyna się już niedługo, a to oznacza, że warto postarać się o kalendarz adwentowy do domu. Obecnie najbardziej znane są kalendarze z czekoladkami, które kupuje się dla dzieci. Jednak równie dobrze taki gadżet sprawdzi się jako ozdoba na cały świąteczny miesiąc albo kartka świąteczna dla bliskiej osoby.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Do wykonania ładnego kalendarza adwentowego, który miło będzie powiesić w widocznym miejscu, niezbędne będą:
  * papier biały,
  * złota wstążka, cienka,
  * srebrna wstążka, cienka,
  * nożyk biurowy,
  * nożyczki,
  * ołówek,
  * klej,
  * mata do cięcia,
  * obrazki kolorowe.

 • Etap pierwszy

  Przygotowanie kalendarza rozpoczynamy od wydrukowania szablonu. Należy wydrukować go 2 razy.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Jeden z wydruków położyć na macie do cięcia, zapobiegnie to uszkodzeniu stołu, przy którym najwygodniej jest pracować. Nożykiem do papieru zacząć robić nacięcia w miejscach przeznaczonych na okna, ale nie odchylać ich. Jeśli zrobi się to, okienka już więcej się nie zamkną.Mazakiem albo cienkopisem napisać na każdym oknie liczny od 1 do 24. Liczbę 24 napisać na drzwiach domku.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Następnie położyć na macie drugi szablon domku. W miejscu, w którym znajdują się okna i drzwi nakleić obrazki świąteczne. Można je wyciąć z pocztówek albo wydrukować z Internetu.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Na spód domku, z obrazkami, nanieść klej. Przykleić drugą część domku – nie przyklejając okienek – i docisnąć. Wierzch domku ozdobić wstążkami. Jeżeli kalendarz ma wisieć, na dachu zrobić uchwyt wstążki, który ułatwi zawieszenie go w dowolnym miejscu. Tak przygotowany domek może być jednocześnie zabawą i ozdobą.