Zakumaj.pl

Jak samodzielnie zrobić łańcuch na choinkę?

2.0 (razem głosów: 1)
Jak samodzielnie zrobić łańcuch na choinkę?

Choinkę można ozdabiać na wiele sposobów. Co roku w sklepach pojawiają się coraz bardziej urozmaicone dekoracje – światełka, bombki, kokardki, dzwoneczki, łańcuchy. Jednak ozdoby zrobione samodzielnie nadal cieszą się powodzeniem. Można piec ciastka na choinkę, ozdabiać samodzielnie bombki albo zrobić łańcuch, co nie jest szczególnie trudne i nadaje się jako zabawa dla dorosłych i dla dzieci.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Niewiele trzeba do wykonania ładnego łańcucha, ale warto mieć wszystkie elementy pod ręką. Są to:
  * papier kolorowy (w dużej ilości),
  * nożyczki,
  * klej,
  * linijka,
  * ołówek,
  * brokat.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przygotować papier kolorowy. Można kupić go luzem albo wyrwać kartki z bloków z papierem, najlepiej w formacie A5, dzięki czemu elementy łańcucha będą zgrabne i niewielkie. Położyć jedną kartkę na drugą – najlepiej używać maksymalnie 5 kartek, jeśli będzie ich za wiele, paski nie będą równe.Decydując się na papier, należy rozważyć, czy łańcuch ma być w kilku kolorach, w dwóch czy w jednym.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Położyć kartki przed sobą, w pozycji poziomej. Przy pomocy linijki i ołówka narysować linię biegnącą od górnej krawędzi do dolnej, tworząc pasek o szerokości 1 – 1,5 cm. Najlepiej odmierzyć od razu tyle pasków, ile zmieści się na kartce.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Sunąc nożyczkami wzdłuż linii, wycinać paski z papieru. Im więcej przygotuje się ich na początku, tym lepiej, ponieważ nie trzeba będzie docinać kolejnych w trakcie pracy nad łańcuchem.Gdy paski są już gotowe, chwycić jeden z nich i zgiąć, tworząc okrąg. Skleić końcówki klejem, nakładając koniec jednej na drugą. Wziąć do ręki drugi pasek i przewlec go przez papierowy okrąg, również skleić. W taki sposób powstaje początek łańcucha. Pozostałe paski należy dokładać w taki sam sposób, tworząc ozdobę o dowolnej długości, w zależności od wielkości choinki.Dla urozmaicenia po wykonaniu łańcucha można posypać go brokatem. Gotowe!