Zakumaj.pl

Jak samodzielnie zrobić peeling z soli?

Poziom trudności: Łatwe
Jak samodzielnie zrobić peeling z soli?

Nie od dziś wiadomo, że peeling znakomicie działa na skórę, jego stosowanie jest więc dla niej prawdziwym ratunkiem. Sól ma właściwości relaksujące i łagodzące. Poniżej objaśniamy, jak samodzielnie wykonać peeling z soli.

 • Pojemnik na peeling

  Peeling powinnaś przechowywać w zamkniętym pojemniku. Najlepszy do tego będzie słoik średnik rozmiarów. Pamiętaj, aby dokładnie umyć słoik i wytrzeć go do sucha. Dobierz do słoika dobrze dopasowaną zakrętkę, która będzie szczelna. Możesz również wykorzystać do przechowywania peelingu pojemnik plastikowy z zamknięciem, jednak to jest nieco ryzykowne rozwiązanie, ponieważ plastik ma skłonność do wchłaniania olejków eterycznych. Szkło takich szkód nam nie wyrządzi, a nasz peeling zachowa wszystkie właściwości odżywcze, jakie będzie miał po przygotowaniu.

 • Odpowiednia sól

  Bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej soli, z której przygotujesz peeling. Możesz zdecydować się na sól kuchenną, morską, koszerną, grubą lub drobnoziarnistą. Wszystko zależy od ciebie i twoich preferencji. Jeśli zdecydujesz się na sól kuchenną, zminimalizujesz koszty związane z przygotowaniem peelingu. Nie będzie on również zbyt szorstki, ponieważ sól kuchenna ma małe drobinki. Dzięki temu unikniesz niepotrzebnych podrażnień skóry. Gdy już podejmiesz decyzję o wyborze soli, kup ją i napełnij do połowy pojemnik, w którym będziesz przechowywała peeling.

 • Olejek

  Wybór jest bardzo duży, dlatego na pewno znajdziesz dla siebie odpowiedni olejek. Możesz zdecydować się na olejek jojoba, migdałowy, kokosowy, z pestek winogron, z krokosza, awokado, z dzikiej róży, sezamowy, słonecznikowy lub z oliwy z oliwek. Pamiętaj, aby nie stosować do przygotowania peelingu olejku dla dzieci. Zawiera on oleje mineralne. Nie wchłaniają się one w skórę i zatykają pory, co w tej sytuacji nie byłoby zbyt korzystne.

 • Przygotowanie

  Przygotowanie

  Olejek wlej do pojemnika, w którym znajduje się sól. Wypełnij olejkiem słoik do pełna i wymieszaj zawartość za pomocą łyżeczki. Następnie dodaj do słoika kilka kropel olejku eterycznego, który lubisz. Peeling będzie wtedy miał ładny zapach. Po dodaniu olejku jeszcze raz wszystko wymieszaj.

 • Zastosowanie

  Zastosowanie

  Ustaw słoiczek z peelingiem w łazience w miejscu, w którym będziesz go miała zawsze pod ręką. Stosuj go na wilgotną skórę. Miejscami, które szczególnie powinnaś przecierać peelingiem, są łokcie i kolana. Peeling z soli świetnie działa też na stopy. Wcieraj peeling w skórę okrężnymi ruchami. Jeśli chcesz, możesz wcierać peeling przy użyciu gąbki. Masuj skórę przez kilka minut. Następnie opłucz ją dokładnie wodą.

 • Efekt

  Efekt

  Po takim peelingu twoja skóra będzie miękka i delikatna. Poza tym zostanie również znakomicie nawilżona oraz będzie pięknie pachniała. Po zastosowaniu peelingu nie musisz już nakładać na skórę balsamu. Oliwka, którą zastosujesz w peelingu, doskonale nawilży twoją skórę.

Czego potrzebujesz:

słoik

olejek

olejek eteryczny

sól

słoik olejek olejek eteryczny sól