Advertising
Zakumaj.pl

Peeling domowej roboty

Opiekun artykułu: amerse
Advertising
Peeling domowej roboty

Peeling domowej roboty

Skóra osób, które ukończyły 25 rok życia, zaczyna spowalniać procesy złuszczania naskórka. Z tego powodu cera traci swój blask i świeży wygląd. Martwy naskórek utrudnia skórze oddychanie, zatyka pory i sprawia, że skóra słabiej wchłania kremy, balsamy i inne kosmetyki. Dlatego też jeśli ukończysz ten wiek, musisz systematycznie wykonywać peelingi. Oczywiście możesz udać się do sklepu i kupić jakiś gotowy preparat. Ale po co inwestować w chemię, skoro możesz przygotować peeling własnoręcznie, używając w tym celu składników dostępnych w domu. Poniżej zamieszczamy kilka przepisów na kosmetyki domowej roboty.

Advertising
Pokaż wszystko »
Warto zapamiętać:

Po każdym peelingu dokładnie oczyść skórę, używając w tym celu ciepłej wody z ewentualnym dodatkiem żelu myjącego, a potem użyj kremu lub balsamu nawilżającego.

Rozprowadzając peeling po powierzchni skóry, wykonuj delikatne ruchy. Nie próbuj rozciągać skóry lub szorować jej, jakby była przypalonym garnkiem. To może wyłącznie zaszkodzić.

Ostrzeżenia:

Nie stosuj peelingu w okolicach oczu.

Jeżeli na twojej skórze pojawiły się ropne wypryski, poczekaj ze stosowaniem peelingu do czasu, aż zejdą. W przeciwnym wypadku możesz roznieść je po całej twarzy.

Wskazówki:

Pamiętaj o tym, żeby nie przesadzać z częstotliwością wykonywania peelingu. Dzięki czemu unikniesz podrażnienia skóry i osiągnięcia efektu odwrotnego od oczekiwanego. Jeśli jesteś posiadaczką cery tłustej, możesz wykonywać go 1 – 2 razy w tygodniu. Jeśli masz cerę normalną i mieszaną, wystarczą 3 – 4 razy w miesiącu. Jeżeli twoja skóra jest sucha i wrażliwa, nie stosuj go częściej niż raz w miesiącu.