Zakumaj.pl

Jak się ubrać na przyjęcie weselne (porady dla kobiet)

4.3 (razem głosów: 2)
Jak się ubrać na przyjęcie weselne (porady dla kobiet)

Ślub oraz przyjęcie weselne spędzają sen z powiek nie tylko głównym bohaterom wydarzeń, ale niekiedy także ich gościom. Każdy z weselników chce trafić z prezentem, złożyć oryginalne życzenia oraz odpowiednio się ubrać. Czasem jednak mamy problem z tym, co powinniśmy na siebie założyć, wybierając się na wesele. Poniższy artykuł podpowie Paniom, jak powinny ubrać się z klasą.

 • Najważniejsza zasada

  Każda kobieta powinna kierować się jedną podstawową zasadą: nie można wyglądać lepiej od panny młodej. Postaraj się więc nie szaleć ze swoją kreacją oraz makijażem i fryzurą, ponieważ to nie na tobie powinna skupiać się tego dnia uwaga.

 • Biel i czerń

  Biel i czerń

  Biel to kolor absolutnie zabroniony dla pań, które zostały zaproszone, jako goście. Biała suknia zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla panny młodej. Jeśli chcesz założyć jasną sukienkę, wybierz pastelową, np. morelową. Czerń natomiast przestaje być uważana za nieodpowiednią barwę kreacji na ślub. Postaraj się jednak czarną sukienkę rozjaśnić chociażby srebrnymi dodatkami.

 • Dodatki

  Dodatki

  Swoją kreację powinnaś wręcz obowiązkowo uzupełnić dodatkami. Kolczyki, naszyjnik czy bransoletka – wszystko tak naprawdę zależy od kroju sukienki. Pamiętaj jednak, że eleganckie dobranie dodatków oznacza, że tych dodatków nie jest zbyt wiele. Nie ma sensu zakładać trzech pierścionków i bardzo dużych kolczyków. Wybierz skromny, acz ładny komplet.

 • Wygoda

  Chociaż możesz pięknie wyglądać w takim ubraniu, to sukienka ledwo przykrywająca pośladki i z dekoltem odsłaniającym połowę piersi, nie sprawdzi się na weselu, o ile nie masz zamiaru go tylko przesiedzieć. Kamerzysta wychwyci każdą twoją wpadkę z podwinięciem się sukienki, więc uważaj na dobór ubrania.

 • Dopasowanie

  Często się słyszy, że mężczyzna, który idzie z kobietą na wesele, powinien mieć krawat w takim kolorze, jak sukienka partnerki. Jest to jednak ubraniowe faux-pas, odradzane przez stylistów, dlatego unikaj tego jak ognia! Możecie wyglądać razem bardzo dobrze i z klasą bez tego zabiegu.