Zakumaj.pl

Jak skutecznie pozbyć się szkodników z ogrodu?

1.5 (razem głosów: 2)
Jak skutecznie pozbyć się szkodników z ogrodu?

Insekty można spotkać wszędzie, lecz szczególnie zadomowione są w ogrodzie, co nie cieszy żadnego ogrodnika. Na szczęście zwalczenie niechcianych żyjątek niekoniecznie oznacza używanie mocnych środków chemicznych. Często wystarczą domowe specyfiki, które pozwalają na poprawienie wyglądu ogrodu poprzez usunięcie insektów.

 • Mydło w aerozolu

  Mydło w aerozolu

  Jednym ze skuteczniejszych sposobów pozbywania się szkodników są mydła w aerozolu. Nie trzeba go kupować, można zrobić samodzielnie, mieszając ze sobą:

  * 2 łyżeczki płynu do mycia naczyń,

  * 4 – 5 kropli oleju roślinnego,

  * 4 litry wody.

  Wszystko razem bardzo dobrze wymieszać, po czym przelać do pojemnika posiadającego dozownik do spryskiwania. Doskonale nadaje się do usuwania z ogrodu roztoczy, mszyc oraz innych szkodników nie posiadających pancerza.

 • Olej na szkodniki

  Olej na szkodniki

  W kwiaciarniach albo w sklepach z akcesoriami ogrodniczymi można zakupić olej ogrodniczy. Jest on dobrym środkiem przeciwko insektom, głównie przez długi czas jego użytkowania. Może być stosowany tak długo, jak długo rośliny posiadają liście. Dobrze zwalcza jaja oraz larwy szkodników, które jeszcze nie zdążyły przybrać swojej pełnej postaci.

 • Aerozole z siarczanem

  Aerozole z siarczanem

  Na drzewa owocowe, krzaczki owocowe dobrze zadziała aerozol z siarczanem albo siarczano-wapniowy. Ma on duże zdolności zabijania grzybów oraz pleśni, szczególnie szarej pleśni. Zaletą aerozoli z siarczanem jest możliwość używania ich nawet w czasie kiedy rośliny przebywają w stanie wegetacji oraz mają jeszcze nie w pełni rozwinięte pączki. Jedyne, o czym trzeba pamiętać, to że nie wolno ich używać, gdy temperatura otoczenia przekroczy 30 stopni Celsjusza.

 • Aerozol z bakteriami

  Aerozol z bakteriami

  Szkodniki można zabijać także dzięki bakterii, która jest dostępna w formie aerozoli. Bakteria ta (Bacillus Thuringiensis) ma zdolność niszczenia gąsienic, jak również larw ciem. Stosowanie środka jest bezpieczne dla roślin i skupia się przede wszystkim na kłopotliwych, przeszkadzających insektach.