Zakumaj.pl

Jak spalić kalorie po tłustym czwartku?

Jak spalić kalorie po tłustym czwartku?

Przez wiele osób tłusty czwartek jest bardzo lubiany, ponieważ kojarzy się z bezkarnym jedzeniem pączków oraz faworków, czyli smakołyków, których zazwyczaj się unika. Są tłuste, kaloryczne i pyszne, jednak w ciągu roku rzadko zjada się więcej niż jednego. Z tego powodu po nadmiarze pączków w czasie tego wyjątkowego dnia lepiej spalić nadmiar uzyskanych kalorii, aby nie odłożyły się jako dodatkowe kilogramy.

 • Jogging

  Jogging

  Nie jest to proste, ale po pączkowej rozpuście warto zmobilizować się i zacząć ruszać. Jest to najskuteczniejszy sposób, żeby spalić zbędne kalorie. Jogging pozwala na osiągnięcie dobrych efektów w każdym wieku. Jeżeli ogólny stan zdrowia jest dobry, można z powodzeniem uprawiać krótki bieg. Na początku nie warto wybierać dla siebie kilometrowych tras ani szybkiego tempa. Na początku wystarczy 30 minut truchtu, aby spalić zbędne kalorie, a jednocześnie dotlenić organizm, poprawić krążenie i wzmocnić pracę serca.

 • Łyżwy lub rolki

  Łyżwy lub rolki

  Jeżeli zimowa pogoda na to pozwala, pączki spalać można również dzięki rolkom. Wystarczy 30 minut, aby pozbyć się kalorii z jednego przysmaku. Ze względu na to, że w lutym śnieg, mróz i chodniki posypane piaskiem nie zawsze pozwalają na rolki, można zamiennie wykorzystać łyżwy. Wykonuje się wówczas ruchy niemal takie same jak czasie jazdy rolkami, więc efekty są podobne. Pozbycie się kalorii, modelowanie sylwetki, dotlenienie organizmu oraz zdrowe stawy to efekt 30 minut uprawiania codziennego łyżwiarstwa.

 • Callanetics

  Callanetics

  Łyżwy i jogging nie są sportami, na które skusi się każdy. Wiele osób uznaje je za męczące, a do tego zimno na dworze zniechęca do rozpoczęcia ćwiczeń. Na szczęście nic straconego i spalanie kalorii ze zjedzonych pączków można zacząć we własnym pokoju. Wystarczy raz dziennie przez 45 minut uprawiać callanetics. Są to ćwiczenia dla każdego, dla osób nie lubiących forsujących ćwiczeń oraz dla tych, którzy mają lekkie problemy z kręgosłupem. Callanetics to zestaw ćwiczeń modelujących i rozciągających, które dają lepsze efekty niż męczący aerobik. Modelują sylwetkę, poprawiają krążenie, a przede wszystkim pomagają w pozbyciu się nadmiaru tłuszczu z organizmu.

 • Ćwiczenia na siłowni

  Dla tych, którzy chcą poczuć zmęczenie różnych partii ciała, a dodatkowo lubią zajęcia z przyrządami do ćwiczeń, najlepsza jest siłownia. Wystarczy 45 minut ćwiczeń, aby spalić kalorie po zjedzeniu 1 pączka. Chodząc regularnie na siłownię, nie tylko udaje się pozbyć nadmiaru tłuszczyku zgromadzonego po różnych słodyczach, ale również rozbudowuje się masę mięśniową. Na początku przygody z siłownią warto skorzystać z rad trenera, który pokaże, jak poprawnie wykonywać ćwiczenia.

 • Skuteczny basen

  Skuteczny basen

  Basen to idealne rozwiązanie, żeby spalić kalorie z pączka lub z pączków, wzmocnić kręgosłup oraz ruszać się w czasie zimy. Dzięki 1 godzinie na basenie można pozbyć się tłuszczu z 1 pączka, a dodatkowo rozciągnąć partie mięśni, które zazwyczaj nie bywają często używane, wymodelować biodra, wzmocnić ramiona. Ze względu na to, że pływanie samo w sobie jest przyjemnością, wiele osób nie traktuje go jak ćwiczenia, lecz jak sposób na miłe spędzenie czasu, które odświeża i relaksuje.