Zakumaj.pl

Jak szybko i ładnie ozdobić poduszkę?

Jak szybko i ładnie ozdobić poduszkę?

Ozdabianie domu zawsze wydaje się być związane z wysokimi kosztami. Dekoracje ze sklepu nie są tanie, rzadko udaje się znaleźć wymarzone rzeczy po promocyjnych cenach, więc odkłada się zmianę aranżacji wnętrza na później. Zamiast odkładać pieniądze lub decydować się na wydanie już posiadanych, można zdecydować się na samodzielne wykonanie ładnej dekoracji poprzez ozdobienie poduszki.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Do wykonania ładnej ozdoby niezbędne będą odpowiednie elementy, które na szczęście można bez problemu zakupić w sklepie. Wśród nich znajdują się:
  * poszewka na poduszkę (biała, szara, czarna),
  * filc w różnych kolorach,
  * igła,
  * nitka,
  * nożyczki.

 • Etap pierwszy

  Na filcu wyrysować kółka. Można użyć do tego kieliszka do wódki, odrysowując jego kształt albo narysować koło własnoręcznie na tekturce. Wyciąć je i posłużyć się nim jak szablonem, rysując je na filcu.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Wszystkie kółka z różnych kolorów materiału wyciąć. Przykładać je do poszewki – na razie bez przyszywania – tworząc dowolny wzór. Mogą to być linie, może być kwadrat, serce z kółek, zupełnie przypadkowy wzór, wedle uznania.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Po uznaniu, że stworzony wzór jest taki, jak powinien, można przejść do kolejnego etapu. Jedno z kółek chwycić w dłonie i przyłożyć do filcu w takim samym kolorze. Odrysować od niego trochę większe koło, a następnie mniejsze. Postąpić tak z każdym kółkiem, tak aby każdy ozdobny punkt składał się z trzech kółek różnej wielkości.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Kółka nałożyć na siebie, kierując się ich kolorystyką i zszyć przez środek. Po wykonaniu wszystkich naszyć je na poszewkę, tworząc wybrany wcześniej wzór. Nie trzeba przyszywać ich bardzo mocnym ściegiem, wystarczy na tyle, żeby nie urwały się podczas użytkowania.Po przyszyciu wszystkich nałożyć poszewkę na poduszkę i ułożyć na kanapie. Ozdoba jest gotowa.