Zakumaj.pl

Jak wprowadzić do domu styl rustykalny?

Jak wprowadzić do domu styl rustykalny?

Rustykalne wnętrza pełne są natury, prostoty i ciepła. Sielankę rustykalnego stylu podkreślają pastelowe kolory, lekkie drewniane meble i kwiatowe dodatki. Urządzając mieszkanie na ten wzór, kładzie się nacisk na przytulną i miłą atmosferę. Pomimo że styl ten nie należy do najnowszych trendów, wciąż istnieją jego zwolennicy. Konwencję rodem z wiejskiej chaty cenią sobie romantycy i osoby lubiące nastrojowy wystrój wnętrz.

 • Jakie kolory?

  Jakie kolory?

  Dominującą barwą jest biała. Uzupełnieniem jej we wnętrzach są beże, brązy, błękit, jasne zielenie i pastelowe barwy. Rustykalny styl to również atrakcyjna czerwona cegła i kamień. Duże ilości drewna charakterystycznego dla tego stylu to nie tylko meble. Motywem przewodnim staje się wykończenie wnętrz drewnianymi podłogami czy zastosowanie drewnianych belek stropowych jako elementów dekoracyjnych.

 • Rustykalne meble

  Rustykalne meble

  Drewniane meble to podstawa rustykalnego stylu. Ważny jest w nich naturalny wygląd, widoczne słoje i stylizacja na stare. Styl rustykalny dopuszcza zarówno meble w formie prostej, jak i rzeźbionej. Przy impregnacji mebli należy pamiętać, by używać jedynie lekkiej przezroczystej bejcy.

 • Jakie dodatki

  Jakie dodatki

  Chcąc urządzić mieszkanie w stylu rustykalnym, bardzo ważne jest zastosowanie dużej ilości charakterystycznych dla niego dodatków. Na półkach drewnianych mebli koniecznie muszą więc stać gliniane naczynia, wiklinowe kosze i lampy naftowe. Do dekoracji wnętrz przydadzą się również stara porcelana oraz miedziane i ceramiczne przedmioty. Na ścianach rustykalnych wnętrz widnieją haftowane kilimki i makatki. Na stoliku widnieją rękodzielnicze serwetki.

 • Roślinne motywy i wzory

  Roślinne motywy i wzory

  Trendem w wystroju rustykalnego wnętrza są motywy roślinne. Pomieszczenia dekoruje się kwiatami, liśćmi i owocami. Motywy roślinne mogą znaleźć się na tapetach, ścianach, meblach, narzutach czy dużych poduchach charakterystycznych dla stylu rustykalnego. Oprócz motywów roślinnych wnętrze urozmaicą wzorzyste tkaniny w kratkę lub w paski.

 • Łączenie stylów

  Nasz nastrojowy wiejski styl można łączyć ze stylami bardziej nowoczesnymi. Jest to jednak dość odważny zabieg, dlatego wymaga poczucia smaku i odwagi. Kto nie ma obaw, może zestawić nowoczesny sprzęt AGD z sielankowym wystrojem rustykalnych pomieszczeń. Gustowne wprowadzenie nowoczesnych dodatków w połączeniu z uroczym, trochę dworkowym stylem potrafi stworzyć niezwykle ciekawe efekty.