Zakumaj.pl

Jak wydłużyć trwałość lakieru do paznokci?

Jak wydłużyć trwałość lakieru do paznokci?

Najpierw wizyta u manikiurzystki, pięknie zrobione paznokcie, a następnego dnia lakier matowieje, pojawiają się odpryski. Jak to się dzieje? Co można zrobić, aby przedłużyć żywotność ładnego manicure? Podajemy poniżej kilka domowych sposobów na wydłużenie trwałości pomalowanych paznokci.

 • Dbaj o paznokcie

  Dbaj o paznokcie

  Wszystkie prace domowe wykonuj w specjalnych rękawiczkach. Zabezpieczysz nie tylko paznokcie, ale i skórę dłoni. Pielęgnacja dłoni na co dzień bardzo korzystnie wpływa na stan paznokci. Aby mieć zdrowe, lśniące paznokcie, stosuj odżywki. Od czasu do czasu pozwól, by paznokcie odpoczęły od lakieru i nieco pooddychały. Dobrym sposobem jest maseczka z oliwy z oliwek, która nie tylko poprawia stan płytki paznokciowej, ale wpływa odżywczo na skórę dłoni. Do miseczki nalewamy ciepłej, przegotowanej wody. Dodajemy dwie łyżki oleju jadalnego i łyżkę miodu. W takiej kąpieli zanurzamy dłonie na mniej więcej 10 minut, a następnie delikatnie je osuszamy. Taką kąpiel najlepiej zrobić wieczorem, przed snem.

 • Nie wycinaj skórek

  Nie wycinaj skórek

  Staraj się jak najczęściej korzystać ze szpatułki z drewna różanego, którą będziesz odsuwać przyrastające skórki. Jeśli będziesz robić to regularnie, wcześniej zmiękczając skórki remowerem, to jest szansa, że przy konsekwentnym działaniu skórki będą coraz słabsze i w ogóle będziesz mogła zrezygnować z wycinania ich cążkami.

 • Polerowanie paznokci

  Obecnie są dostępne w handlu polerki do paznokci. Kup i przekonaj się, jak korzystnie wpływają na płytkę paznokciową. Po wypolerowaniu paznokcie są lśniące i gładkie.

 • Kiedy zacząć malować?

  Gdy paznokcie będą zregenerowane, możesz wrócić do malowania. Od czasu do czasu rób takie przerwy, stosując w tym czasie odżywkę. Przed malowaniem oczyść płytkę acetonem lub płynem dezynfekującym i zabezpiecz paznokieć podkładem, lakier będzie się lepiej trzymał, a płytka z kolei nie będzie się tak bardzo niszczyć.

 • Malowanie

  Malowanie

  Nakładamy lakier jednym pociągnięciem i zawsze od nasady do czubka paznokcia. Najczęściej nie wystarcza jednokrotne pomalowanie, ponieważ widoczne są smugi. Wtedy należy pomalować jeszcze raz, poza tym uzyskamy wówczas głębszy i trwalszy kolor. Następnie malujemy całość lakierem bezbarwnym lub utwardzaczem, by zapewnić naszym pomalowanym paznokciom trwałość. Należy teraz odczekać co najmniej kwadrans, aby paznokcie się nie rozmazały. Susząc, nie machamy dłońmi w powietrzu, gdyż na lakierze mogą się zrobić pęcherzyki powietrza. Sprawdzamy, czy paznokcie już wyschły, dotykając wierzchem płytki o płytkę. Jeśli lakier się już nie klei, to znaczy, że paznokcie są suche.