Zakumaj.pl

Jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci?

Poziom trudności: Umiarkowane
Jak przyspieszyć schnięcie lakieru do paznokci?

Gdy nam się spieszy, chcemy, aby lakier do paznokci jak najszybciej wysechł. Często nie czekamy odpowiednio długo i efekt jest taki, że deformujemy płytkę paznokcia, na którą nałożyłyśmy lakier. W takiej sytuacji nasze paznokcie nie wyglądają dobrze. Jest jednak kilka sposobów, które skracają czas oczekiwania na wyschnięcie lakieru do paznokci. Poniżej przedstawiamy porady, jak tego dokonać.

 • Przygotowanie paznokci

  Przygotowanie paznokci

  Bardzo ważne jest, abyś odpowiednio przygotowała paznokcie do manicure. Przede wszystkim usuń z płytki paznokci tłustą warstwę i nałóż na nią bazę pod lakier. Dzięki temu trwałość lakieru będzie znacznie większa. Pamiętaj, aby nakładać na paznokcie cienką warstwę lakieru. Im grubsza warstwa, tym dłużej lakier będzie sechł. Poza tym, szybko będzie również odpryskiwał od płytki paznokcia, a tym samym efekt manicure nie będzie długotrwały.

 • Schłodzenie lakieru

  Schłodzenie lakieru

  20 minut przed malowaniem paznokci włóż lakier do lodówki. Możesz również schłodzić same paznokcie, wykorzystując nadmuch z suszarki ustawionej na zimny powiew. Innym sposobem jest umieszczenie dłoni w pobliżu wentylatora.

 • Woda lodowa

  Woda lodowa

  Po pomalowaniu paznokci lakierem włóż dłoń do lodowej wody. Nie obawiaj się, że struktura paznokcia zostanie uszkodzona. Jeśli tylko lakier nałożyłaś we właściwy sposób, nic złego się nie stanie. Lakier się nie rozmaże. Przygotuj miskę z wodą i wrzuć do niej kostki lodu. Trzymaj w misce dłoń z pomalowanymi paznokciami przez około 3 minuty.

 • Lampa UV

  Lampa UV

  Bardzo skuteczną metodą utrwalenia lakieru do paznokci jest lampa UV. Jest to kosztowne, jednak najbardziej skuteczne rozwiązanie. Z takimi urządzeniami spotykasz się najczęściej w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Na pewno jednak powinnaś zaopatrzyć się w taką lampę, jeśli wykonujesz często manicure w domu, bo nie masz czasu na wizyty u kosmetyczki. Ułatwi ci to malowanie paznokci i pozwoli na szybkie utrwalenie lakieru, który nie będzie odpryskiwał i rozmazywał się na płytce paznokcia. Dzięki tej lampie będziesz w stanie wysuszyć paznokcie w przeciągu 30 sekund, co jest rewelacyjnym wynikiem.

Wskazówki:

Kupuj jedynie dobrej jakości lakiery do paznokci. Odznaczają się one większą trwałością i szybciej przylegają do płytki paznokcia.Jeśli nie masz czasu czekać na wyschnięcie paznokci, a żadna z powyższych metod nie jest dla ciebie dobrym rozwiązaniem, kup szybkoschnący lakier. Zasycha od razu po nałożeniu na paznokieć. Czas schnięcia zostanie w takiej sytuacji skrócony do absolutnego minimum.