Advertising
Zakumaj.pl

Jak wykonać bombki na choinkę ze wstążki?

Opiekun artykułu: annwil
Advertising
Jak wykonać bombki na choinkę ze wstążki?

Jak wykonać bombki na choinkę ze wstążki?

Co roku o tej samej porze stajemy przed jednym, bardzo ważnym zadaniem. Oczywiście mam na myśli udekorowanie choinki. To typowy świąteczny rytuał, który od lat kojarzy się nam z Wigilią. Skoro mamy już drzewko, trzeba je jeszcze jakoś udekorować. Jeżeli wszyscy chcielibyśmy podążać za aktualnymi trendami, bylibyśmy zmuszeni do corocznej wymiany wszystkich ozdób. Mówiąc wprost – co roku musielibyśmy wszystko wyrzucać lub chomikować gdzieś na strychu, w garażu czy w piwnicy z nadzieją, że moda jeszcze wróci. Nie trzeba jednak na ślepo podążać za najnowszymi nowinkami. Równie dobrze możesz postawić na coś własnego. Ciekawym rozwiązaniem jest udekorowanie styropianowych kul przy pomocy tasiemek. Takie ozdoby z całą pewnością będą rzucały się w oczy, przez co twoja choinka będzie się wyróżniała. Można ująć to tak, że niewykluczone, iż staniesz się prekursorką całkiem nowego stylu. Poniżej znajdziesz instrukcję, która umożliwi ci stworzenie wspaniałych ozdób, których pozazdrości ci każda kobieta.

Advertising
Pokaż wszystko »
Czego potrzebujesz:

Do przygotowania bombki będą ci potrzebne:

szpilki

atłasowe wstążki w dowolnych kolorach

styropianowe bombki do dekorowania

stojak na bombkę – przyda się, jeśli chcesz zrobić z bombki dekorację stojącą lub prezent

nożyczki

Ostrzeżenia:

Jeżeli zdecydujesz się na szerokie wstążki, musisz odpowiednio wydłużyć kawałki wstążek.

Wskazówki:

Do ozdabiania najlepsze będą wstążki atłasowe. Bardzo ładnie wyglądają, co jest ważne w przypadku dekoracji. Idealna szerokość to około 2 cm, ale możesz również kupić nieco szersze.

Wybierz takie kolory, które jednocześnie będą współgrały z wystrojem mieszkania czy dekoracjami choinkowymi, jak i kojarzyły się ze Świętami.