Zakumaj.pl

Jak wykonać filcowe serduszka na choinkę?

Jak wykonać filcowe serduszka na choinkę?

Zbliża się zima. A ta pora roku kojarzy nam się zazwyczaj ze świętami, zieloną, pachnącą choinką, prezentami i wspaniałą atmosferą. Święta Bożego Narodzenia są niepowtarzalnym okresem. To czas miłości i prezentów. Producenci ozdób prześcigają się wzajemnie, by stworzyć coś wspaniałego, unikalnego. Bo przecież każdy chce mieć niepowtarzalne ozdoby na świątecznym drzewku. Problem w tym, że zakupione w masowych sieciach ozdoby przestają być oryginalne, gdy mogą ozdobić choinkę w każdym domu. Jeżeli chcesz mieć niepowtarzalne ozdoby na swoim drzewku, zapoznaj się z zamieszczoną poniżej instrukcją. Dzięki niej stworzysz wspaniałe serduszka, które później mogą zawisnąć na choince w twoim domu lub zostać prezentem dla ukochanej osoby.

 • Wycinanie serduszek

  Wycinanie serduszek

  Pracę nad ozdobami rozpocznij od wycięcia szablonu serca z papieru. Jeżeli chcesz, aby obie połówki serca były równe, po prostu złóż kartkę papieru na pół i wytnij z niej połowę serca. W momencie, gdy rozłożysz ją na powrót, otrzymasz symetryczną figurę. W zależności od tego, jakie ci się podobają, serca mogą mieć kształty bardziej wydłużone lub okrąglejsze – szersze na boki. W momencie, gdy uda ci się wykonać idealny twoim zdaniem szablon, przypnij go przy użyciu szpilki do filcu. Następnie sięgnij po nożyczki i wytnij kształt. W identyczny sposób zrób z drugim kawałkiem materiału. Nie zapomnij o tym, by wyciąć mniejsze serce z filcu w innym kolorze.

 • Ozdabianie serc

  Ozdabianie serc

  Teraz przyszedł czas na to, by ozdobić poszczególne serduszka. Użyj swojej wyobraźni i przy użyciu dostępnych ci materiałów spraw, by twoje serca stały się niepowtarzalne. Im ładniej je przyozdobisz, tym ciekawiej będzie prezentowała się twoja choinka. Oprócz wyszywania czy zdobienia z użyciem cekinów, guzików albo koralików możesz wykorzystać wycięte wcześniej małe serca.

 • Zszywanie serc

  Zszywanie serc

  Nadeszła kolej na połączenie ze sobą obu połówek serca. Najlepszym rozwiązaniem będzie zszycie ich ze sobą przy użyciu ściegu dzierganego. Będzie się ładnie prezentował, a przy okazji jest całkiem mocny. Zanim zszyjesz całość, wypełnij środek ozdób, np. używając waty, pianki albo gałganków. Gdy wypchasz już odpowiednio swoje ozdoby, dokończ proces zszywania.

 • Doszywanie zawieszki

  Doszywanie zawieszki

  Ozdoby są już gotowe. Pozostało ci tylko doszyć do nich nitkę albo sznurek, by mogły na niej swobodnie zawisnąć.

Czego potrzebujesz:

Do stworzenia niepowtarzalnych serduszek, które mogą zdobić twoją choinkę, będziesz potrzebować:

filc

mulinę

nici

ozdoby – cekiny, guziczki, koraliki itp.

watę, piankę lub coś innego do wypełnienia

nożyczki

szpilki