Zakumaj.pl

Jak zrobić lornetkę z papierowych kubków?

Jak zrobić lornetkę z papierowych kubków?

Ładna pogoda skłania dzieci do wychodzenia z domu, zabaw i wymyślania nowych przygód. Jedną z ciekawszych zabaw dla najmłodszych jest poszukiwanie skarbów, szpiegowanie, zabawa w łowców ekscytujących wrażeń. Aby taka rozrywka była jeszcze lepsza, warto urozmaicić ją dodatkowym gadżetem – lornetką z kubków. Możliwość obserwacji otoczenia niczym prawdziwy podróżnik i poszukiwacz skarbów z pewnością przypadnie maluchowi do gustu.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Lornetkę do zabawy można przygotować w prosty sposób, pod warunkiem że zawczasu zbierze się niezbędne do tego rzeczy, czyli:
  * 2 kubki papierowe,
  * klej,
  * czarną farbę,
  * pędzel,
  * nożyk.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przed rozpoczęciem działania należy sprawdzić, czy kubki są czyste i suche. Jeśli nie, niezbędne jest doprowadzenie ich do odpowiedniego stanu. Gdy będą już ładnie się prezentować, można przejść do używania nożyka. Ze względu na konieczność zastosowania ostrego narzędzia lornetkę powinni przygotować rodzice, nie dzieci. Nożykiem należy wyciąć denka w kubkach.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Po pozbyciu się denek można przejść do malowania. Używając pędzelka, malujemy zewnętrzną część na czarno. Można użyć również brązowej i zielonej farby, jeśli lornetka ma być kolorami zbliżona do prawdziwych. Jeśli dziecko woli jasne, wesołe barwy, wtedy niech samo zdecyduje, jak pomalować kubeczki. Pozostawić do wyschnięcia.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Kiedy farba będzie już całkowicie sucha, można sklepić oba kubki ze sobą – bokami. Po wyschnięciu kleju lornetka jest gotowa i dziecko może z powodzeniem wypatrywać dzięki niej dowolnych rzeczy.Lornetkę można dowolnie ozdobić, naklejając na nią nalepki, wycięte z papieru kwiatki, figury geometryczne, zwierzątka, aby uatrakcyjnić jej wygląd.

Warto zapamiętać:

Do lornetki można przyczepić także sznurek, dzięki któremu dziecko będzie mogło nosić cenny gadżet na szyi.