Zakumaj.pl

Jak wykonać manicure?

Jak wykonać manicure?

Nie da się ukryć, że przerwy między emisją naszego ulubionego serialu dłużą się w nieskończoność. Dobrym sposobem na nudę, przy okazji zbawiennym dla naszego portfela, może okazać się samodzielne zrobienie manicure. Poniżej znajduje się kilka podstawowych zasad pielęgnacji dłoni.

 • Przygotowanie dłoni

  Wacikiem nasączonym zmywaczem zmyj dokładnie pozostałości po starym lakierze. Następnie zanurz dłonie na 10 minut w letniej wodzie z odrobiną soli lub cytryny.

 • Usuwanie skórek

  Usuwanie skórek

  Namoczone skórki wokół paznokci poddają się działaniu patyczka do ich usuwania. W drogeriach są dostępne zarówno drewniane, jak i plastikowe. Jeżeli mamy do czynienia z bardzo opornym naskórkiem, możemy użyć cążek do skórek, pamiętajmy jednak o zachowaniu ostrożności – lepiej wyciąć za mało niż się skaleczyć.

 • Piłowanie

  W celu spiłowania nadmiaru paznokcia dobrze używać pilniczka gruboziarnistego, a do nadawania kształtu potrzebny będzie nieco delikatniejszy oraz polerka. Narzędzie przesuwajmy w jedną stronę, wystrzegajmy się ruchów w tę i z powrotem.

 • Malowanie

  Malowanie

  Przed nałożeniem lakieru na paznokcie należy je odtłuścić zmywaczem. Jeżeli decydujemy się na lakier o bardzo intensywnym kolorze, połóżmy pod nim bazę podkładową, unikniemy brzydkich przebarwień po jego późniejszym zmyciu. Sposobem na przypadkowe pomalowanie skóry dookoła paznokci jest usunięcie zabrudzeń patyczkiem do uszu nasączonym zmywaczem. Po nałożeniu lakieru możemy zastosować utwardzacz albo preparat przyspieszający wysychanie lakieru.

Czego potrzebujesz:

lakier do paznokci lub odżywka

pilniczek

polerka

patyczek do usuwania skórek lub cążki

miseczka z wodą

zmywacz do paznokci

waciki kosmetyczne

Warto zapamiętać:

Po skończonym manicure wmasujmy tłusty krem w dłonie. Potrzebują one głębokiego nawilżania.