Zakumaj.pl

Jak wykorzystać apaszkę do zrobienia naszyjnika?

Jak wykorzystać apaszkę do zrobienia naszyjnika?

Która kobieta nie lubi mieć ładnych i oryginalnych ozdób? Ciekawy naszyjnik podkreśla naszą urodę, stanowi ciekawy akcent, uzupełniający garderobę. Nieraz długo szukamy czegoś odpowiedniego. Nie ma chyba niczego gorszego niż sytuacja, kiedy wystroimy się na jakąś imprezę i spotkamy koleżankę w dokładnie takiej samej kreacji albo właśnie z identyczną ozdobą. To potrafi zepsuć humor na długo. Na takie przykre sytuacje jest jednak sposób – ciekawą i niepowtarzalną biżuterię można zrobić samemu. Nie jest to wcale pracochłonne i nie wymaga dużo czasu. Jak zrobić piękny naszyjnik ze zwykłej apaszki, prezentujemy w tym artykule.

 • Naszyjnik z apaszki – krok pierwszy

  Do wykonania naszyjnika potrzebne są nam trzy apaszki tej samej wielkości. Ich kolorystyka i wzory powinny być tak dobrane, aby po połączeniu wyglądały ładnie. Im ciekawsze będzie zestawienie, tym bardziej oryginalny naszyjnik uda się wykonać.

 • Naszyjnik z apaszki – krok drugi

  Rozłóż apaszki na stole i dokładnie się im przyjrzyj. Ułóż je tak, aby wzory się najciekawiej układały. Teraz zwiąż je wszystkie razem, pozostawiając jeden róg dłuższy. Będzie on widoczny, więc wybierz najładniejszy.

 • Naszyjnik z apaszki – krok trzeci

  Związane apaszki spleć teraz w ładny warkocz.

 • Naszyjnik z apaszki – krok czwarty

  Kiedy dojdziesz już do końca warkocza, zwiąż końce apaszek po obu stronach. Najdłuższym rogiem owiń węzeł dookoła, tak aby go ukryć. Wsuń koniec apaszki w węzeł tak, aby się nie wysunął.

 • Naszyjnik z apaszki – krok piąty

  Naszyjnik z apaszki – krok piąty

  Aby naszyjnik był jeszcze ciekawszy, można go udekorować znalezioną w domu broszką.