Zakumaj.pl

Jak w nietypowy sposób wykorzystać wino?

2.0 (razem głosów: 1)
Jak w nietypowy sposób wykorzystać wino?

Wino urozmaica niejeden posiłek. Jest smaczne, wyraziste, ale ma również ukryte zastosowanie, z którego nie wszyscy zdają sobie sprawę. Warto zapoznać się z poniższym artykułem i wiedzieć, jak wykorzystać resztki wina lub skwaśniałe wino, którego nie da się już wypić.

 • Na muszki owocowe

  Na muszki owocowe

  Gdy przychodzi lato i w kuchni pojawiają się owoce, w ślad za nimi przylatują muszki owocowe. Wino może przydać się do ich wytępienia. Należy przelać je do miski, dodać słodkiego soku oraz kilka kropli płynu do mycia naczyń. Postawić w miejscu, w którym zazwyczaj żerują muszki i czekać na rezultaty, które nastąpią bardzo szybko.

 • Do mycia owoców

  Zaskakującym, lecz dobrym sposobem na wykorzystanie wina jest mycie nim owoców. Ma ono właściwości przeciwgrzybiczne i antybakteryjne, więc idealnie nada się do oddalenia od siebie wizji zatrucia bakteriami znajdującymi się na przekąsce. Trzeba zmieszać wino z wodą w proporcjach 3:1, spryskać owoce i pozostawić na 30 minut, po czym opłukać zimną wodą. W podobny sposób można umyć warzywa.

 • Do twarzy

  Do twarzy

  Wino może być również środkiem pielęgnacyjnym do twarzy. Jednak do tego nie można wykorzystać skisłego alkoholu, a jedynie pozostałe po obiedzie resztki. Zamoczyć w winie płatek kosmetyczny, po czym natrzeć nim twarz. Pozostawić na 10 minut, po czym zmyć letnią wodą. Jest to bardzo dobry środek na odświeżenie skóry twarzy.

 • Na karaluchy

  Problem z karaluchami można rozwiązać również dzięki winu. Szkodniki bardzo je lubią, więc wystarczy położyć butelkę z resztką płynu w odwiedzanym przez nie miejscu. Same wejdą do środka i nie będą mogły się wydostać. Skuteczne i bez konieczności rozsypywania szkodliwej dla ludzi i innych zwierząt trutki.

 • Do drewna

  Do drewna

  Zabrudzone meble drewniane można wyczyścić przy pomocy wina. Wystarczy wykonać do tego miksturę z 3 łyżek oliwy z oliwek, 3 łyżek białego wina i 1 łyżeczki soli. Następnie zamoczyć w specyfiku ścierkę i przecierać zabrudzone meble, a staną się jasne i czyste.

 • Do jajek

  Do jajek

  Ciekawy kolor jajek wielkanocnych można uzyskać właśnie dzięki winu. W garnku albo misce należy zmieszać w równych proporcjach wino białe i czerwone, zanurzyć w nim jajka i pozostawić na 24 godziny. Po tym czasie jaja będą miały piękny, głęboki odcień.