Zakumaj.pl

Jak wysłać dzwonki telefoniczne przez Bluetooth?

3.7 (razem głosów: 3)
Jak wysłać dzwonki telefoniczne przez Bluetooth?

Kupowanie dzwonków na telefon to niemały koszt. Znacznie bardziej ekonomiczne jest wykonanie dzwonka samodzielnie, przy pomocy odpowiedniego programu do cięcia muzyki, a następnie przesłanie go na swój telefon. Z powodzeniem można wykorzystać do tego opcję Bluetooth i przesyłać dzwonki z komputera na telefon lub od fajnego kolegi na swój telefon.

 • Pierwszy krok

  Pierwszy krok

  Jeżeli tworzy się dzwonek samodzielnie, należy użyć do tego odpowiedniego programu, np. mp3directcut. Program jest prosty w obsłudze i pozwala na wycięcie określonego fragmentu, jeżeli tylko będzie postępowało się według instrukcji podawanych przez program. Po wykonaniu dzwonka należy zapisać go w formacie mp3 i włączyć Bluetooth w komputerze, a jeśli dzwonek ma zostać przekazany pomiędzy dwoma telefonami – włączyć go w obu urządzeniach.

 • Drugi krok

  Drugi krok

  Gdy Bluetooth w obu urządzeniach jest włączony, należy wybrać opcję „wybierz/znajdź urządzenie”. Pokaże się lista dostępnych sprzętów. Z listy trzeba wybrać odpowiedni telefon albo komputer.

 • Trzeci krok

  Trzeci krok

  Wybrać plik, który ma być przesłany i nacisnąć „wyślij”. Na ekranie urządzenia, na który utwór ma być przesłany, pojawi się informacja o przesyłanym pliku. Trzeba wyrazić swoją zgodę, poprzez naciśnięcie „ok” albo „tak” na ekranie. Pozwoli to na rozpoczęcie przesyłu plików.

 • Czwarty krok

  Czwarty krok

  Po zakończeniu przesyłu na ekranie telefonu pojawi się informacja, że dzwonek został przesłany i zapisany. W zależności od ustawień zostanie on zapisany w folderze z dźwiękami lub w ogólnym folderze z pobieranymi plikami.

  Od tego momentu można używać dźwięku, ustawiając go na budzik, wiadomość SMS lub dzwonek przychodzącego połączenia.