Zakumaj.pl

Jak zasznurować buty na kształt Gwiazdy Dawida?

4.8 (razem głosów: 2)
Jak zasznurować buty na kształt Gwiazdy Dawida?

Tak zasznurowane buty wyglądają wyjątkowo. Gwiazda Dawida jest również znana jako heksagram czy gwiazda sześcioramienna i od wieków stanowi symbol religijny. Z tego powodu tak wiązane buty mogą być różnie postrzegane przez środowisko. Jeżeli jednak chciałbyś nauczyć się takiej techniki sznurowania, ten artykuł jest przeznaczony właśnie dla ciebie. Najlepiej, jeśli wybierzesz cienkie lub płaskie sznurówki, gdyż jedna dziurka musi zmieścić dwa przeciągnięcia nimi.

 • Od przodu buta

  Od przodu buta

  Sznurówka musi przejść przez dwie ostatnie dziurki poziomo – tak jak to zaznaczono na obrazku kolorem szarym. Lewy, na ilustracji niebieski, koniec sznurowadła powinien być nieco krótszy od prawego – żółtego.

 • Krzyżowanie na poziomie czwartej dziurki

  Pomiń dwa poziomy dziurek. Skrzyżuj ze sobą końce sznurówki i przeciągnij je przez czwarte od dołu dziurki.

 • Zejście na poziom trzeci

  Teraz oba końce przeciągnij od spodu w pionie poziom niżej. Powinieneś znaleźć się ze sznurówkami w trzecim od dołu zestawie dziurek.

 • Lewy koniec sznurówki

  Teraz przyszedł czas na lewy koniec. Musisz przeciągnąć go w lewo, a potem przewlec od dołu przez pierwszą dziurkę. Chodzi o pierwszą od góry dziurkę z lewej strony buta.

 • Prawy koniec sznurówki

  Najwięcej zamieszania będzie z prawym końcem, który na ilustracji jest oznaczony kolorem żółtym. Przewlecz go w poziomie do równoległej, trzeciej dziurki po prawej stronie. Następnie przeciągnij ją od spodu do czwartej dziurki po prawej stronie, tej powyżej. Po raz kolejny przewlecz ją poziomo do czwartej dziurki po stronie lewej. Ponownie przełóż ją od spodu do trzeciej dziurki po stronie prawej. Zwróć uwagę na to, jak przeplatasz koniec sznurowadła, gdyż musi on utworzyć kształt gwiazdy.

 • Końcowy etap dla prawej sznurówki

  Końcowy etap dla prawej sznurówki

  Na koniec przeciągnij sznurowadło po skosie do pierwszej dziurki po prawej stronie buta. Pamiętaj przy tym o odpowiednim przeplataniu, gdyż ta sznurówka musi zamknąć naszą gwiazdę.