Zakumaj.pl

Jak zrobić ciekawą kartkę urodzinową?

3.8 (razem głosów: 3)
Jak zrobić ciekawą kartkę urodzinową?

W sklepach można znaleźć wiele kartek urodzinowych, jednak żadna nie da takiej przyjemności jubilatowi, jak kartka wykonana własnoręcznie przez bliską osobę. Taka kartka nie tylko ma szansę być bardzo ładną ozdobą, ale również oznacza, że poświęcono czas dla jej wykonania. Jest to cenniejsze niż wszystkie prezenty.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Modny obecnie styl eko to dobry pomysł na wykonanie ciekawej kartki na urodziny. Żeby to zrobić, należy przygotować następujące elementy:
  * karton szary,
  * kolorowe kartony lub torebka po prezentach,
  * guzik,
  * ołówek,
  * kolorowa gaza,
  * nożyczki,
  * klej lub taśma dwustronna,
  * sznurek lniany,
  * kawałek białego papieru.

 • Krok pierwszy

  Szary karton powinien mieć wymiary kartki A4. Można również użyć papieru do wizytówek, szarego albo brązowego, ponieważ jest on bardziej sztywny niż zwykła kartka. Należy zgiąć go na pół. Następnie z kolorowego kartonu albo ozdobnej torebki trzeba wyciąć tło, które nalepi się na przód podstawowego kartonu. Wymiary tła powinny być nieco mniejsze od podstawy.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Po wycięciu fragmentu z kolorowego kartonu odwrócić go tyłem i przykleić do tylnej części trzy długie paski taśmy dwustronnej. Następnie przykleić papier na kartonie. Można użyć kleju, jednak dzięki taśmie będzie się miało wrażenie większej przestrzenności kartki.

 • Krok trzeci

  Gazę albo kolorową organzynę przyciąć do rozmiaru kartki, po czym zgiąć na środku, tworząc kokardkę. Przykleić ją klejem na środku kartonika. Pozostawić do wyschnięcia, a w tym czasie przygotować kolejne elementy kartki. Z ozdobnego kartonu wyciąć 2 – 3 serduszka albo kwiatki. Z grubszego kartonu wyciąć 2 – 3 kwadraciki, nakleić na nich taśmę klejącą i przymocować do niej wzory. Następnie w podobny sposób przykleić wzory w dowolne miejsce na kartce. Jeden ze wzorów warto umieścić na kokardce z gazy.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Uciąć kawałek sznurka, długości kolorowego kartonika i przykleić go ponad kokardką. Na środku taśmą klejącą przykleić guzik. Z białego papieru wyciąć mały prostokąt albo owal i napisać na nim „Z okazji urodzin” lub „Wszystkiego dobrego”. Przykleić na dole kartki. Wewnątrz napisać życzenia i gotowe. Prosto i ekologicznie.