Zakumaj.pl

Jak zrobić ciekawy wazon dla plastyka?

Jak zrobić ciekawy wazon dla plastyka?

Plastycy, artyści lubią ładne bibeloty i ozdoby. Wiele mogą wykonać samodzielnie, co zazwyczaj sprawia, że ich domy są niezwykłe. Jest to jednocześnie powód do zachwytu, jak i inspiracja podczas szykowania prezentu dla nich. Można przygotować im wyjątkowy wazon na kwiaty, na drobiazgi, na pędzle, który będą chcieć mieć zawsze w pobliżu.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Wykonanie ładnego wazonu jest bardzo proste, jeżeli wcześniej przygotuje się potrzebne rzeczy. Nie trzeba ich wtedy szukać po całym mieszkaniu. Do wazonu dla plastyka przydadzą się:

  * pędzle do malowania (różnej grubości),

  * klej hobbystyczny,

  * słoik,

  * gumki recepturki,

  * kwiaty (do uzupełnienia wazonu).

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Przygotowany słoik dokładnie umyć ze wszystkich zabrudzeń, tak wewnątrz, jak i na zewnątrz. Jeżeli posiada etykietkę – pozbyć się jej, najlepiej namaczając ją, żeby łatwo odeszła. Resztki kleju usunąć gąbką. Dokładnie osuszyć, a następnie nanieść na słoik 3 gumki recepturki, pamiętając, że powinny ciasno go oplatać.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Gdy gumki znajdą się na słoiku, można przejść do ozdabiania go pędzlami. Należy wsuwać pod gumki trzonki pędzelków jeden obok drugiego, aby dokładnie zasłaniały cały słoik. Dobrze jest zawczasu kupić lub znaleźć gumki, które będą pod kolor pędzli, dzięki czemu będą mniej widoczne.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Dla większej pewności, że pędzle nie odpadną, można je przykleić do słoika klejem hobbystycznym. Dociskać, aż klej dobrze chwyci i wyschnie, po czym puścić. Jednak nawet używając kleju, lepiej nie rezygnować z gumek recepturek, przytrzymają ozdoby mocniej.Po zakryciu pędzlami całego słoika można nalać do niego wody i wlać ulubione kwiaty solenizanta. Z pewnością będzie zaskoczony oraz ucieszony, że dostał coś tak wyjątkowego. Podobny wazonik można zrobić również z kredek, wsuwając je zamiast pędzli. Da to bardziej kolorowy efekt.