Zakumaj.pl

Jak zrobić dekoracyjną kulę z korków po winie?

Jak zrobić dekoracyjną kulę z korków po winie?

Pijasz dużo wina? Masz dużo korków, które zostają po otworzeniu każdej butelki i nie wiesz, co z nimi zrobić? Najprostszym sposobem na pozbycie się nadmiaru korków jest ich wyrzucenie, jednak po co marnować tak ciekawy materiał dekoracyjny. Z korków po winie, które mają przyjemny aromat cierpkich lub słodkich winogron, warto wykonać dekoracyjną kulę do powieszenia albo postawienia.

 • Jakich elementów potrzeba?

  Jakich elementów potrzeba?

  Przed przystąpieniem do działania konieczne jest zebranie niezbędnych do tego rzeczy, pomiędzy którymi muszą znaleźć się:

  * korki po winie,

  * kula styropianowa,

  * pędzelek gąbkowy,

  * farba akrylowa o barwie korków,

  * klej szybkoschnący.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Przygotować pędzel, farbę oraz talerzyk lub paletę plastikową, na którą można nałożyć farbę. Sięgnąć po kulę styropianową i pokryć ją w całości farbą. Można zamalowywać ją stopniowo, czekając, aż poprzednie fragmenty wyschną, lub od razu zamalować całość i pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Gdy kula będzie już sucha, można przejść do mocowania na niej korków. Klej szybkoschnący należy nanosić na okrągłą końcówkę każdego korka, po czym dociskać ją do kuli. Korek powinien sterczeć. Każdy z nich przytrzymywać aż do całkowitego zaschnięcia kleju, a następnie sięgać po nowy.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Przyklejać korek przy korku, aż do zakrycia całej kuli styropianowej. Gdy dokładnie wyschnie, można ją wykorzystać do ozdoby – do położenia na stole, urozmaicenia patery z ozdobnymi drobiazgami albo do powieszenia, jeśli przymocuje się w jednym z korków haczyk.Poza przyklejaniem korków tak, aby wystawały na zewnątrz, można wykorzystać także drugi sposób, czyli nanoszenie kleju na boczną, dłuższą ściankę korka i przyklejanie go do styropianu. Taka metoda jest bardziej chaotyczna, ponieważ korki nie muszą przylegać do siebie jeden obok drugiego.