Zakumaj.pl

Jak zrobić oryginalne pisanki z życzeniami?

Jak zrobić oryginalne pisanki z życzeniami?

Pisanki są nieodłączną częścią świąt wielkanocnych. Mają związek z odradzającym się na wiosnę życiem, jak również ukrywają wewnątrz smaczną zawartość, idealną do zup i kanapek. W ramach drobnych prezentów wielkanocnych ofiarowuje się bliskim czekoladowe jajeczka, jednak można zdecydować się również na podarek bardziej oryginalny, czyli pisankę z życzeniami.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Do stworzenia pisanek, które mogą być miłym prezentem dla świątecznych gości, potrzebne będą następujące rzeczy:
  * jajko (jajka),
  * farbki kolorowe,
  * pędzel,
  * długopis żelowy,
  * nożyczki,
  * papier,
  * pudełko tekturowe, małe,
  * nożyk.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Końcem nożyka albo igłą zrobić na obu końcach jajka dziurki, nie powinny być za wielkie. Wystarczy, jeżeli będą miały maksymalnie 0,5 cm średnicy. Przez wykonane otwory wydmuchać zawartość jajka do miseczki. Środek wypłukać dokładnie z resztek białka, po czym pozostawić do wyschnięcia.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Gotową wydmuszkę pomalować farbkami wedle własnego uznania. Można również przykleić do skorupki dowolne ozdoby z papieru samoprzylepnego, np. kropki.Z papieru wyciąć pasek o szerokości 1 cm i długości 8 – 10 cm. Długopisem lub piórem napisać na nim życzenia świąteczne, np. „Wesołych świąt wielkanocnych i smacznego jajka, życzy Ania”.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Pasek papieru z życzeniami zwinąć w rulonik i wsunąć go przez dziurkę do wnętrza jajka. Wydmuszkę umieścić w kartoniku tekturowym, na pokrywce dodając słowa „Rozbij mnie”. Aby jajko prezentowało się jeszcze ładniej, można wypełnić pudełeczko kawałkami zielonej bibuły. Tak przygotowany drobiazg można wręczyć miłemu gościowi.