Zakumaj.pl

Jak zrobić prostą płaską wiązankę na grób?

Jak zrobić prostą płaską wiązankę na grób?

Wiązanka na grób jest dobrym sposobem na ozdobienie go na dzień Wszystkich Świętych. Połączona ze zniczami wokół nada miejscu spoczynku bliskich ładny wygląd. Warto postarać się i zrobić taką wiązankę samodzielnie, biorąc pod uwagę, że kupne produkty nie zawsze są trwałe tak, jak się od nich oczekuje,a poza tym dobrze jest zrobić coś od siebie.

 • Jakie rzeczy będą Ci potrzebne?

  Jakie rzeczy będą Ci potrzebne?

  Aby prosta i płaska wiązanka na grób, która będzie dobrze leżała, udała się bez problemu, potrzebne będą następujące elementy:
  * gąbka do kwiatów (ewentualnie styropian),
  * sekator,
  * kwiaty,
  * wstążka,
  * drut do kwiatów.

 • Etap pierwszy

  Etap pierwszy

  Z gąbki albo styropianu wyciąć serce albo krzyż, w zależności od tego, jaki kształt ma mieć wiązanka. Jednocześnie trzeba zdecydować na tym etapie, czy ma być wykonany z kwiatów żywych, czy sztucznych. Ze względu na niezbyt sprzyjającą pogodę w dniu Wszystkich Świętych lepiej zdecydować się na kwiaty sztuczne, które znacznie dłużej będą dobrze się prezentować.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Kwiaty sztuczne wyglądają obecnie jak żywe, choć czasami mają nieco mniej intensywne barwy. Dobrze będą wyglądały sztuczne goździki, ponieważ nie są zbyt wielkie i nadają się dobrze do układania. Jednak jeśli wolisz inne kwiaty lub zmarły miał konkretne ulubione, warto tę wiedzę wykorzystać i z nich zrobić wiązankę. Jeśli chcesz użyć kwiatów żywych, pamiętaj o zakupie specjalnej gąbki, która pomoże zatrzymać wilgoć.

 • Etap trzeci

  Etap trzeci

  Zebrane kwiaty – jednokolorowe lub kilku kolorowe – przyciąć 5 cm poniżej kwiatostanu. Wbijać je do gąbki albo do styropianu, pokrywając go równomiernie, ale z zachowaniem jego kształtu. Jeśli korzystasz z kwiatów żywych, dla usztywnienia łodygę każdego trzeba obwiązać drucikiem, przy sztucznych nie jest to konieczne.Po umieszczeniu na podstawie wszystkich kwiatów ozdobić je wstążką w barwie pasującej do kwiatów albo złotą lub fioletową, czyli w kolorach kojarzących się z uroczystościami ku czci zmarłych. Tak przygotowaną wiązankę można położyć na samym środku nagrobka.