Zakumaj.pl

Jak zrobić wyjątkową torebkę bez szycia?

Jak zrobić wyjątkową torebkę bez szycia?

Torebka to niezbędny dodatek do kobiecego stroju. Mało która kobieta decyduje się na wyjście gdziekolwiek bez torebki, która nie tylko jest wygodnym sposobem na spakowanie wszystkich niezbędnych rzeczy, ale jest także dodatkiem, który podkreśla strój.Chcąc mieć w swojej szafie coś wyjątkowego, warto zrobić torebkę samodzielnie. Tym ciekawszą, że bez konieczności szycia.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Do wykonania ładnej torebki konieczne jest przygotowanie na początku wszystkich niezbędnych elementów, a są to:
  * kawałek skóry w dowolnym kolorze,
  * wstążka materiałowa, szeroka,
  * duży talerz,
  * ostre nożyczki,
  * stara gazeta,
  * pasek od starej torebki,
  * nożyczki,
  * dziurkacz,
  * flamaster.

 • Etap pierwszy

  Skórę położyć na stole, lewą, mniej ładną stroną do góry. Na materiale położyć talerz i odrysować go ołówkiem. Wyciąć okrąg.

  W zależności od tego, jaki będzie rozmiar talerza, taka będzie wielkość torebki.

 • Etap drugi

  Etap drugi

  Talerz także przyłożyć do gazety i odrysować koło. Wyciąć, po czym zacząć je zginać, najpierw na pół, potem znowu na pół, aż do uzyskania 12 części. Na liniach zgięcia, co 2 – 2,5 cm, wykonać otwory przy pomocy małych nożyczek.Koło z papieru położyć na kole ze skóry i mazakiem odrysować kropki na materiale. Po ich wykonaniu, należy przejść do wycięcia ich przy pomocy dziurkacza rewolwerowego.

 • Etap trzeci

  Przez przygotowane otwory przewlec wstążkę, po czym pociągnąć ją do siebie. Materiał zacznie się lekko zwijać, tworząc kształt torebki.

  Po ściągnięciu wstążki zawiązać ją na kokardkę, co będzie dodatkową ozdobą. Im większa kokardka, tym ciekawiej może się prezentować.

 • Etap czwarty

  Etap czwarty

  Następnym krokiem jest przymocowanie paska, żeby móc bez problemu nosić torebkę na ramieniu. Trzeba go zaczepić po bokach, zahaczając go również o wstążkę. Sprawdzić, czy mocno się trzyma. Jeśli nie odpada, można uznać torebkę za gotową i włożyć do środka podstawowe drobiazgi.