Zakumaj.pl

Jakie miejsca warto zobaczyć w Chinach?

Jakie miejsca warto zobaczyć w Chinach?

O Chinach słyszy się głównie w odniesieniu do ich szybko rozwijającej się, prężnej gospodarki, która zaczyna przyjmować jedną z dominujących ról na świecie. Trzeba jednak pamiętać, że ten azjatycki tygrys to nie tylko gospodarka, ale państwo wielu sprzeczności, w których bieda miesza się z bogactwem, starożytność z nowoczesnością, tworząc tym samym mieszankę, którą warto poznać.

 • Pekin

  Pekin

  Wszelkie wycieczki turystyczne warto, w miarę możliwości, zacząć od poznania stolicy danego kraju. Nie inaczej jest w przypadku podróży do Chin. Warto pojechać do Pekinu i odwiedzić Plac Niebiańskiego Spokoju, który każdego zadziwi swoim ogromem. Trzeba jednak wiedzieć, że jest to największy plac na świecie. Na dodatkową uwagę zasługuje także Świątynia Nieba jako miejsce kultu w dalszym ciągu ważne dla mieszkańców nie tylko Pekinu, ale całych Chin. Pekin daje również okazję do poznania dwóch stron Chin – z jednej strony nowoczesne budowle i drapacze chmur, z drugiej niewielkie domy i świątynie utrzymane w starożytnym stylu, gdy jeszcze Chinami rządzili cesarze.

 • Ogród Yuyuan

  Ogród Yuyuan

  Chiny to nie tylko nowoczesność, to również piękne ogrody, w których urządzaniu Chińczycy są niezrównanymi mistrzami. W związku z tym warto odwiedzić założony jeszcze w czasach dynastii Ming ogród Yuyuan. Był zaplanowany jako miejsce relaksu, zwłaszcza dla starszych osób, jednak cieszy widokiem i spokojną atmosferą do dnia dzisiejszego. W pobliżu znajduje się również sławna herbaciarnia Hixinting, w której po spacerze można napić się wyjątkowej herbaty.

 • Most Dziewięciu Zakrętów

  Niektórym osobom Chiny kojarzą się z mostami i mostkami ozdabiającymi ogrody i parki. Z pewnością wielbiciele tego rodzaju konstrukcji nie będą zawiedzeni, zwłaszcza po zobaczeniu Mostu Dziewięciu Zakrętów. Powstał on pod wpływem wierzeń, że duchy nie mogą poruszać się w linii prostej, więc most składający się z dziewięciu linii prostych jest zabezpieczeniem przed nimi. Nie prowadzi on do żadnego tajnego budynku ani do pałacu, lecz do herbaciarni, jednak sam jego wygląd oraz różowa barwa sprawiają, że stanowi wyjątkową atrakcję turystyczną.

 • Wielki Mur

  Wielki Mur

  Z pewnością najsławniejszym zabytkiem chińskim jest Wielki Mur. Rozciąga się on na tak rozległym terytorium, że niemożliwe byłoby przejście go w sposób szybki i jednodniowy. Jednak zobaczenie przynajmniej kawałka gigantycznej konstrukcji to obowiązek każdego turysty, który znajdzie się w Chinach. Stanowi wspaniały przykład chińskiej potęgi sprzed kilku setek lat, która broniła państwa przed najazdami z północy.