Zakumaj.pl

Jakie piosenki wybrać na sylwestrowe karaoke?

Jakie piosenki wybrać na sylwestrowe karaoke?

Pomysłów na szampańską zabawę jest naprawdę mnóstwo, a każdy z nich z pewnością da nam niezapomniane wspomnienia. Jednym z idealnych rozwiązań na sylwestrowy wieczór jest karaoke, uwielbiane przez ludzi w różnym wieku. Obecność mikrofonu i rzutnika bądź dużego telewizora jest jak najbardziej wskazana, lecz nie musisz posiadać właściwie żadnego sprzętu, z wyjątkiem komputera wraz z dostępem do internetu. W sieci znajdziesz mnóstwo różnych piosenek, które będziecie mogli wraz ze znajomymi wykrzykiwać, popisując się umiejętnościami wokalnymi. Wszak śpiewać każdy może, prawda? Tylko co śpiewać? Uniknij sytuacji, w której większość czasu przeznaczycie na szukanie interesujących was kawałków. Przemyśl listę przebojów zawczasu, aby całą sylwestrową noc przeznaczyć jedynie na zabawę. Oto kilka pomysłów.

 • Stare przeboje

  Stare przeboje

  Zastanawiałeś się, dlaczego większość stacji telewizyjnych, które decydują się na organizację koncertu sylwestrowego, stawia na stare przeboje? Najlepszym słowem wyjaśniającym będzie – ponadczasowość. Przy tych przebojach bawili się nasi dziadkowie, potem rodzice, teraz bawimy się my, a i nasi wnukowie zapewne chętnie będą wybierali się na imprezę, gdzie królować będzie taka muzyka. Wiele utworów stało się prawdziwymi evergreenami i znalazło swoje zasłużone miejsce w dziale utworów znanych na całym świecie.

 • Impreza tematyczna

  Organizując imprezę tematyczną, zadbaj o to, by każdy jej element pasował idealnie do ogólnego zamysłu. Jeżeli urządzasz imprezę w stylu hawajskim, koniecznym elementem będzie muzyka w rytmie reggae, pełna luzu i słońca. Wybierając jako motyw przewodni południowy Teksas, postaw na country i rockabilly, rodem z wielkich amerykańskich ciężarówek. Wykorzystaj te elementy, które kojarzą się z danym tematem, nawet jeśli to skojarzenie jest nie do końca poprawne etnologicznie. W końcu chodzi tutaj o dobrą zabawę, a nie jedynie odtworzenie sceny rodzajowej, prawda?

 • Disco polo

  Disco polo

  Muzyka disco w rytmie polo przeżywa obecnie w Polsce swój renesans. Po okresie wstydu i obciachu, jakim była owiana, nadszedł czas jej odrodzenia. Dziś już znacznie mniejszym wstydem jest wybrać się do klubu disco, których zresztą powstaje coraz więcej. Odbiegają też one od wizerunku z lat 90., kiedy kojarzone były jedynie z wiejską remizą. Wykorzystaj tę tendencję do tego, aby świetnie się zabawić. Wybierz jednak starsze klasyki, których teksty zna każdy. Melodią się nie przejmuj. Większość z nich jest oparta na trzech, czterech dźwiękach, więc po pierwszym usłyszeniu przeboju na pewno bezbłędnie będziesz w stanie go zanucić. Nie zapomnijcie o wypiciu sporej dawki alkoholu przed karaoke, gdyż na trzeźwo ten gatunek jest wyjątkowo trudny do przełknięcia.

 • Rock

  Nie masz ochoty na lekko żenujące stare przeboje, rodem z ubiegłowiecznych prywatek ani nie bawią cię prostackie rytmy disco polo? Sięgnij po sprawdzone rozwiązanie. Wybierz klasyczne rockowe kawałki, przy których będziesz mógł ze znajomymi solidnie wydrzeć gardło oraz zabawić się przy naprawdę dobrej muzyce. Ostre riffy i ekstatyczne solówki – oto przepis na idealne karaoke.