Advertising
Zakumaj.pl

Sylwester i Nowy Rok (31)

 • Jak przygotować maskę kota?

  Halloween, Sylwester, karnawał to wydarzenia, które wymagają odpowiedniej oprawy. Przebranie jest jedną z możliwości. Gdy nadchodzi pora szykowania kostiumu, zamiast głowić się nad tym, co zrobić czy co kupić, lepiej przeczytać poniższy artykuł i wykonać maskę kota. Niby niewiele, lecz niezwykle efektownie. Przeczytaj i wypróbuj. Czytaj więcej »

  tytus

 • Jak ładnie ozdobić kieliszki brokatem?

  Urozmaicenie kieliszków, w których będzie podawany alkohol, poprzez ładną ozdobę doda uroku całemu przyjęciu. Nawet jeśli kieliszki mają ciekawy kształt, nie oznacza to, że nie mogą stać się jeszcze ciekawsze i błyszczące. Jest to przydatne w czasie każdego przyjęcia, a szczególnie przyda się na Sylwestra oraz karnawał – to już niedługo, więc czas się przygotować. Czytaj więcej »

  gumienny

 • Jak wykonać zabawny balon z konfetti w środku?

  Jak organizować imprezę sylwestrową, to z hukiem. A co zapewni lepszy huk niż balony, które pękną o północy, obsypując gości konfetti? Zapewne nic. Balony z kolorową wkładką można stosunkowo łatwo wykonać samodzielnie. Owszem, można spodziewać się więcej bałaganu następnego dnia, ale w końcu sylwester jest raz w roku. Czytaj więcej »

  pluja

 • Drinki z filcu – oryginalna dekoracja na sylwestra

  Jak podkreślić sylwestrowy nastrój w domu, zwłaszcza gdy zabawa tuż-tuż? Oczywiście kieliszkiem szampana albo kolorowym drinkiem. Podawanie dobrego alkoholu to jedna z zasad szampańskiej zabawy, jednak nikt nie powiedział, że wszystkie kieliszki muszą być prawdziwe. Część z nich może być sztuczna i służyć jako interesująca dekoracja. Czytaj więcej »

  anikkk

 • Jak wykonać czapeczkę sylwestrową?

  Sylwester to czas dobrej zabawy, hucznego pożegnania starego roku i powitania nowego. Otwiera również karnawał, kiedy za jedną imprezą od razu pojawia się druga. Żeby dobrze zainaugurować ten czas, należy mieć nie tylko zapas szampana, lecz również dodatki, najlepiej w postaci własnoręcznie wykonanych czapeczek sylwestrowych. Czytaj więcej »

  kanonier

 • Jak powiedzieć „na zdrowie” w kilku językach?

  Nie zawsze spędza się Nowy Rok oraz inne uroczystości we własnym kraju lub w gronie mówiącym tym samym językiem. Ze względu na to, że różne zakątki świata stały się obecnie bardziej dostępne i pozwalają na spotkanie z różnymi ludźmi, na biesiadowanie z nimi, warto znać przydatny zwrot „na zdrowie” w kilku językach. Czytaj więcej »

  fadoo

 • Jak udekorować dom balonami na sylwestra?

  Ludzie dzielą się na dwie kategorie – tych, co na myśl o imprezie myślą o alkoholu i na tych, co myślą o balonach. Ma to zaskakującą korelację z wiekiem badanych, lecz przecież nie to jest tematem dzisiejszego poradnika. Organizując imprezę, a już w szczególności sylwestrową, dobrze jest wyposażyć się w pokaźną ilość balonów, wszak są one niedrogie, a naprawdę potrafią nadać imprezie klimatu. A przy odrobinie chęci możemy sprawić, iż nie będą wyglądały banalnie. Oto kilka pomysłów. Czytaj więcej »

  eedyta

 • Pomysłowe zabawy na sylwestra

  Sylwester to przede wszystkim pretekst do dobrej zabawy w gronie przyjaciół lub rodziny. Tańce, przekąski, szampan to dość popularny sposób spędzania wieczora i nocy z 31 grudnia na 1 stycznia. Jednak jeżeli chce się urozmaicić przyjęcie, sprawiając, żeby goście nie zapomnieli go przez długi czas, można przygotować ciekawe zabawy. Czytaj więcej »

  kacperp

 • Jak własnoręcznie wykonać confetti?

  Confetti jest bez wątpienia tyleż uwielbiane przez dzieci, co znienawidzone przez ich rodziców. Te małe drobne kawałeczki kolorowych kartoników potrafią być jednocześnie świetną ozdobą podczas sylwestrowej zabawy, jak i okropną zmorą w trakcie noworocznego sprzątania. Jeżeli jednak zdecydujesz się na tę ozdobę, to wcale nie musisz udawać się do sklepu papierniczego, by ją kupić. Wystarczą ci podstawowe narzędzia biurowe i bez problemu zrobisz sobie je sama. Możesz też wykorzystać ten proces jako idealne zajęcie dla dzieci. Maluchy uwielbiają takie kreatywne wyzwania i z pewnością ochoczo wezmą się do pracy. Połączysz tym samym przyjemne z pożytecznym. Nie dość, że dzieciaki będą miały zabawę, to na dodatek uzyskasz to, co jest ci potrzebne, czyli confetti. Jak je zrobić? Czytaj więcej »

  emis

 • Jakie piosenki wybrać na sylwestrowe karaoke?

  Pomysłów na szampańską zabawę jest naprawdę mnóstwo, a każdy z nich z pewnością da nam niezapomniane wspomnienia. Jednym z idealnych rozwiązań na sylwestrowy wieczór jest karaoke, uwielbiane przez ludzi w różnym wieku. Obecność mikrofonu i rzutnika bądź dużego telewizora jest jak najbardziej wskazana, lecz nie musisz posiadać właściwie żadnego sprzętu, z wyjątkiem komputera wraz z dostępem do internetu. W sieci znajdziesz mnóstwo różnych piosenek, które będziecie mogli wraz ze znajomymi wykrzykiwać, popisując się umiejętnościami wokalnymi. Wszak śpiewać każdy może, prawda? Tylko co śpiewać? Uniknij sytuacji, w której większość czasu przeznaczycie na szukanie interesujących was kawałków. Przemyśl listę przebojów zawczasu, aby całą sylwestrową noc przeznaczyć jedynie na zabawę. Oto kilka pomysłów. Czytaj więcej »

  alcia

 • Jak nie dać się pokonać kacowi w nowy rok?

  Któż z dorosłych nigdy tego nie przeżył... Najpierw szampańska zabawa podczas wieczoru sylwestrowego, pełna alkoholu i szaleństw, a następnie okrutna pokuta pierwszego stycznia. Syndrom dnia poprzedniego jest wtedy ogólnopolską epidemią, z którą bardzo trudno walczyć. Nie oznacza to jednak, że stoimy na z góry przegranej pozycji. Walczyć trzeba zawsze, a już szczególnie w takim przypadku. Do każdej bitwy trzeba się jednak odpowiednio i solidnie przygotować, więc i tutaj nie obędzie się bez perfekcyjnej taktyki, która uchroni nas przez złem trzeźwiejącego świata. Jak sobie radzić z kacem po sylwestrowej zabawie? Czytaj więcej »

  pannamadonna

 • Jak nie odpuścić sobie noworocznych postanowień?

  Wkroczenie w Nowy Rok zawsze wiąże się z nowymi planami oraz nadzieją, iż nadciągający rok będzie znacznie lepszy niż poprzedni. Z tego powodu podejmujemy wiele noworocznych postanowień, które w momencie ich planowania wydają nam się pewne i nie do podważenia. Rzeczywistość jednak przynosi inne scenariusze i większość postanowień spełza na niczym – zapominamy o nich już w pierwszym tygodniu nowego roku. Co więcej, wcale nie czujemy się z tym źle, bo przecież nasi znajomi też planowali i tak samo jak my, te postanowienia odrzucili w niepamięć. Zerwij z podobnym myśleniem i tego roku wprowadź takie postanowienia, których z chęcią będziesz się trzymać. Jak nie odpuścić noworocznych postanowień? Czytaj więcej »

  ewal

Advertising
Advertising