Zakumaj.pl

Jakie prezenty lubią kobiety?

3.0 (razem głosów: 1)
Jakie prezenty lubią kobiety?

Co podarować mamie lub żonie – to pytanie, które spędza sen z powiek niejednemu mężczyźnie. Prezent, który ucieszy, sprawi, że kobieta poczuje się doceniona, to najlepszy podarunek. Co istotne, nie musi to być rzecz, którą da się zapakować. Żonę lub matkę można obdarować również w bardziej oryginalne sposoby, niż kupując drobiazg, który można włożyć do ozdobnej torebki.

 • Przyrządź obiad

  Przyrządź obiad

  W większości gospodarstw domowych to kobieta zajmuje się przyrządzaniem posiłków. W dniu urodzin, imienin lub z okazji Dnia Matki warto ją zaskoczyć i przygotować coś samodzielnie albo tylko dla niej, albo dla całej rodziny. Najlepiej, gdy będzie to potrawa, którą żona lub mama bardzo lubi, ale rzadko sobie przygotowuje. Wymaga to trochę pracy, przygotowania składników, jednak radość na twarzy kochanej kobiety będzie bezcenna. Dodatkowo warto zadbać o atmosferę, przystroić stół kwiatami albo świecami, wyjąć ładną zastawę. Żonie można przygotować kolację zwieńczoną wspólnym piciem wina i słuchaniem muzyki, a matce obiad i zaproponować wybranie się po jego zakończeniu na kawę do kawiarni, aby nie musiała tego dnia niczego robić w domu samodzielnie.

 • Posprzątaj w domu

  Posprzątaj w domu

  Porządki zawsze zabierają dużo czasu, więc nic dziwnego, że panie, które często się nimi zajmują, bywają zmęczone i poirytowane ciągłym niedocenianiem ich starań. W związku z tym posprzątanie mieszkania również będzie dobrym prezentem. Nie tylko powierzchowne starcie kurzu, ale gruntowne porządki. Warto wykorzystać do tego wolny dzień, kiedy żona lub matka jest w pracy i zabrać się do poważnych działań. Umyć łazienkę, umyć podłogi w domu lub dokładnie je odkurzyć, wytrzeć kurze z mebli, a jeśli pogoda na to pozwala, umyć również okna. Dodatkowo warto uporządkować wszystkie bibeloty na półkach oraz na biurku i naprawić zapomniane usterki. Jeżeli kochana kobieta często o to prosiła, a dotąd zawsze coś przeszkadzało w naprawie, warto włączyć to do nietypowego prezentu. Z pewnością pamięć o tym zostanie doceniona.

 • Wizyta u kosmetyczki

  Wizyta u kosmetyczki

  Urodziny lub Dzień Matki nie oznaczają, że cały dzień trzeba spędzić we własnym towarzystwie. Zjedzenie wspólnie tortu jest miłe dla wszystkich, ale poza tym warto przygotować coś tylko dla kochanej kobiety. Najlepiej sprawdza się zamówienie wizyty w SPA lub w gabinecie kosmetycznym, na masażu olejkami lub innych zabiegach. Wizytę taką najlepiej zamówić z przynajmniej dwutygodniowym wyprzedzeniem. Jeżeli nie wie się, jaki zabieg byłby dobry, można zapytać pracowników gabinetu, z pewnością dobrze podpowiedzą. Czasami nawet zaproponują rozbudowaną ofertę, np. masaż połączony z serią maseczek relaksujących. Natłok obowiązków, które spoczywają na ramionach żony lub mamy sprawia, że wszystko, co może pomóc jej odpocząć, jest cennym prezentem.

 • Czas we dwoje

  Czas we dwoje

  Praca, dom, obowiązki, wiele rzeczy sprawia, że ciężko jest znaleźć czas dla siebie nawzajem, zarówno dla żony, jak i dla mamy. Gdy zbliża się święto kochanej kobiety, dobrze jest zrezygnować z obowiązków i zająć się tylko nią. Zabrać na spacer, do kawiarni, na wycieczkę lub przygotować coś miłego w domu, np. tort i lampkę szampana, a przede wszystkim poświęcić czas na rozmowę. Docenią to szczególnie mamy, które nie raz tęsknią za towarzystwem dzieci, gdy te stopniowo zaczynają mieć własne sprawy i życie.