Zakumaj.pl

Jakie są sposoby na przechowywanie biżuterii?

Jakie są sposoby na przechowywanie biżuterii?

Zamiłowanie do biżuterii różnego rodzaju, kolczyków, pierścionków, naszyjników jest typowe dla większości kobiet. Z czasem biżuterii jest coraz więcej i potrzebne jest miejsce, żeby trzymać ją w porządku, tak aby nie poplątała się i była zawsze gotowa do użycia. W zależności od tego, jaki posiada się rodzaj biżuterii, można stosować różne formy jej zabezpieczenia. Co istotne, nie muszą to być nudne pudełka, lecz sprzęty, które dodatkowo ozdobią pokój.

 • Pudełeczka na pierścionki

  Pudełeczka na pierścionki

  Wiele kobiet z upodobaniem nosi pierścionki. Czasami jeden, czasami dwa, ale zazwyczaj posiada ich o wiele więcej. Dzięki temu codzienny strój może być atrakcyjniejszy. Żeby nie pogubić ozdób, warto zaopatrzyć się w odpowiednie pudełko z przegródkami. Są one zazwyczaj na tyle duże, że mogą pomieścić po kilka pierścionków w jednej przegródce, a samych przegródek może być od 12 do nawet 24. Ich liczba związana jest z wielkością pudełka, więc należy dostosować je do miejsca na szafce w pokoju. Pudełka takie są wykonywane z drewna albo balsy i ozdabiane w atrakcyjny sposób. Niektóre można ozdobić samodzielnie poprzez doklejenie do jego boków koronki albo ozdób ze sztucznych kamyków i cekinów. Pozwala to na stworzenie jedynego w swoim rodzaju przedmiotu.

 • Tablica na wisiorki

  Tablica na wisiorki

  Trzymanie wisiorków w pudełku nie jest szczególnie wygodne, zwłaszcza jeżeli jest ich dużo. Łatwo dochodzi do splątania się łańcuszków, co powoduje problem z ich szybkim wyciągnięciem. Z tego powodu dla wisiorków i naszyjników najlepiej przygotować tablicę korkową. Może to być zwykły kawałek korka, a może być tablica korkowa zakupiona w sklepie. Żeby bardziej pasowała do wystroju lub żeby wyglądała bardziej elegancko, można ją obciągnąć kolorowym materiałem i spiąć mocno z tyłu. Do tak przygotowanego korka należy wpiąć pineski z wystającymi kolorowymi główkami. Na nich z powodzeniem można zawiesić wszystkie posiadane naszyjniki. Zarówno korek, jak i kolekcja na nim będą ozdabiały pokój, a łańcuszki nie będą się więcej plątały.

 • Siatka na kolczyki

  Siatka na kolczyki

  Kolczyki to jeden z najpopularniejszych elementów biżuterii. Nic więc dziwnego, że zazwyczaj posiada się go najwięcej. Trzymanie w pudełku sprawia, że łatwo zniszczyć i poplątać kolczyki, a trzymanie w woreczkach foliowych, że ciężko znaleźć wybraną parę. Najlepiej przechowywać kolczyki w pozycji wiszącej. Do tego celu można wykorzystać korek, w który można wbijać kolczyki. Nie zawsze jest to jednak wygodne, więc najlepiej wieszać kolczyki na siatce. Może to być kawałek drucianej siatki, druciane przykrycie z oczkami. Jeżeli ma nieładny kolor, można pomalować je farbą olejną i zawiesić na ścianie. Wraz z kolczykami będzie tworzyło ciekawy dodatek do wystroju wnętrza.

 • Zrób to sam

  Zrób to sam

  Pudełka i tablice do przechowywania biżuterii często są sprzedawane w formie surowej, bez żadnych ozdób ani dodatków. Niektórym takie dodatki do pokoju odpowiadają, jednak niektórzy chcą je urozmaicić. Dobrze nadają się do tego farby akrylowe albo ozdabianie pudełka techniką decoupage, która polega na odbijaniu kolorowych nadruków z serwetki na gładkiej powierzchni przy pomocy specjalnego kleju.