Zakumaj.pl

Jesienne pudełka do pakowania prezentów

Jesienne pudełka do pakowania prezentów

Pakowanie prezentów może być sztuką i przyjemnością. Z pewnością ładnie opakowany prezent wręcza się i otrzymuje z przyjemnością. Jest to dostateczny powód, aby nauczyć się ładnego pakowania prezentów, a nawet nie tylko ładnego, ale zgodnego z porą roku, np. z jesienią. W poniższym artykule podpowiadamy, w jaki sposób wykonać takie opakowanie.

 • Czego potrzeba?

  Czego potrzeba?

  Żeby wykonanie opakowania na prezenty było proste i szybkie, należy zawczasu przygotować odpowiednie rzeczy, w tym:
  * papier kolorowy (najlepiej w kolorach jesiennych – pomarańczowym, żółtym, czerwonym, brązowym),
  * klej,
  * nożyczki.
  Niezbędna będzie również drukarka, która ułatwi pracę nad odpowiednim szablonem.

 • Krok pierwszy

  Kolorowe kartki włożyć do drukarki. Dobrze jest od razu wydrukować wzór na kilku, żeby mieć zapas w razie zniszczenia jednej z kartek albo do wykonania kilku pudełeczek. Wzór do wydrukowania można znaleźć w Internecie.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Po wydrukowaniu i wycięciu wzorów należy na 4 bocznych fragmentach narysować siatkę żyłek liści. Można to zrobić brązową kredką, co będzie wyglądało znacznie naturalniej niż wykonanie ich cienkopisem.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Po narysowaniu brązowych żyłek wyciąć szablon z kartki i zgiąć go w miejscach wydrukowanych linii. Można delikatnie przesunąć po nich nożykiem do papieru, jednak uważając, żeby nie doszło do przecięcia kartki papieru.

  Zgiąć lekko wszystkie boki.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Naciąć nożykiem lub nożyczkami należy jedynie zaznaczone na liściach miejsca, wyznaczone przez szablon. Po wykonaniu tego można przejść do składania pudełka, nachylając ścianki do siebie i wkładając czubek danego listka w nacięcie listka naprzeciwko. Gotowe.W tak przygotowanym pudełeczku dobrze przechowuje się drobiazgi, np. kolczyki, które chce się komuś podarować. Jeżeli powiększy się wzór, pudełko nada się również do zapakowania własnoręcznie upieczonych ciasteczek.