Zakumaj.pl

Jak zapakować elegancko prezenty w szary papier?

Jak zapakować elegancko prezenty w szary papier?

Bardzo często długo zastanawiamy się nad tym, jaki prezent wybrać. Staramy się, aby był on dopasowany do charakteru i osobowości obdarowywanej przez nas osoby. Szukamy czegoś wyjątkowego, oryginalnego. Chcemy, aby podarek od nas nie był pospolity, aby wyróżniał się spośród innych. Pamiętajmy jednak, że równie ważne, jak prezent, jest opakowanie. Efektowne i umiejętne zapakowanie naszego upominku sprawi, że obdarowywana przez nas osoba poczuje się doceniona podwójnie. Doskonałym materiałem, z którego możemy wykonać niepowtarzalne opakowanie, będzie zwykły szary papier. Wystarczy trochę inwencji twórczej i zaangażowania, aby wyczarować z niego małe dzieło sztuki!

 • Dla dzieci

  Pierwszym sposobem, idealnym w przypadku pakowania prezentu dla dziecka, jest owinięcie go w szary papier, a następnie przewiązanie wstążką, na którą nawleczemy kolorowe koraliki. Przekonasz się, że frajdą będzie już samo rozpakowywanie prezentu. Możesz także narysować coś zabawnego – w zależności od tego, jakie masz zdolności plastyczne. Może to być np. ulubiona postać z bajki. Podarek możesz również owinąć wstążeczką, na którą nawleczesz pierniczki z dziurką w środku lub przywiążesz do niej cukierki bądź inne słodkości. Możesz także obsypać paczkę kolorowym konfetti i przewiązać serpentyną. Dobrze sprawdzi się także brokat, z którego możemy ułożyć ciekawe wzory czy napisy. Zamiast wstążek możesz używać wełny, z której warto także zrobić wielobarwne, mięciutkie pomponiki.

 • Artystycznie

  Na szarym papierze, którym owijasz prezent, możesz napisać jakąś ciekawą sentencję lub wiersz. Jeśli nie chcesz pisać, wytnij i naklej jakąś złotą myśl. Możesz także przykleić na niego motylka z papieru. Wytnij skrzydełka, ozdób – cekinami, wycinanką – w zależności od tego, co posiadasz. Będzie wyglądał, jakby przed chwilą usiadł na rancie prezentu. Na wewnętrznej stronie skrzydełek możesz także coś napisać, np. życzenia lub dedykację. Zawiązując prezent sznurkiem z rafii, możesz także przywiązać do niego malutką, samodzielnie wykonaną tabliczkę z masy solnej. Na niej także ładnie będzie się prezentował napis. W miejsce tabliczki możesz także umieścić guziki. Doskonałą opcją na ubarwienie paczki jest ozdobienie jej metodą quillingu. Bardzo elegancko będzie wyglądał prezent przewiązany ciemną wstążką, z umieszczoną na środku cyrkonią lub cekinem. Doskonałym materiałem na wykwintne opakowanie jest także koronka – możemy z niej zrobić kokardkę lub po prostu owinąć nią paczkę.

 • Inne ciekawe inspiracje

  Inne ciekawe inspiracje

  Pod wstążkę, którą owijasz upominek, możesz podłożyć fotografię. Najlepiej, aby była to fotografia przedstawiająca Ciebie i osobę, której dajesz prezent – będzie to stanowiło jednocześnie pamiątkę. Na szarym papierze doskonale będą się także prezentowały kompozycje z żywych albo suszonych kwiatów – to propozycja doskonała na prezent dla kobiety. Jeśli pakujemy bożonarodzeniowy upominek, w miejsce kwiatka możemy włożyć gałązkę świerku, zielonej jemioły lub laskę cynamonu. Do tego obowiązkowo złota lub bordowa wstążka lub sznureczek! Karton owinięty szarym papierem możemy także ucharakteryzować, aby wyglądał jak przesyłka pocztowa – wystarczy umieścić adres, znaczek, przewiązać sznurkiem.