Zakumaj.pl

Kąpiel odchudzająca – jak ją przygotować?

Kąpiel odchudzająca – jak ją przygotować?

Powszechny trend do odchudzania się i dbania o sylwetkę sprawia, że wiele osób – zwłaszcza kobiety – poszukuje skutecznych sposobów na utratę kilogramów. Ćwiczenia, diety różnego rodzaju to tylko część sposobów na uzyskanie wymarzonej wagi. Obecnie okazuje się, że nie tylko w kuchni można dbać o kilogramy, lecz również w łazience. Dla zmniejszenia swojego rozmiaru można wykonać kąpiel odchudzającą.

 • Z czego przygotować kąpiel?

  Z czego przygotować kąpiel?

  Warto poświęcić choć jeden wieczór w tygodniu na przygotowanie kąpieli, która pomoże schudnąć, a do tego odświeży ciało, poprawi wygląd skóry i poprawi samopoczucie. Żeby kąpiel przyniosła takie efekty, potrzebne będą:
  * 1 garść igliwia z modrzewia,
  * 1 garść igliwia ze świerku,
  * 1 garść igliwia z sosny,
  * 1 łyżka soli do kąpieli (opcjonalnie).
  Pozostałe elementy, których potrzeba, to świeczki dla dodania nastroju kąpieli oraz przynajmniej 30 minut wolnego czasu.

 • Krok pierwszy

  Krok pierwszy

  Igliwie przesypać na sitko i przemyć pod bieżącą, zimną wodą. Następnie przełożyć do dużego garnka i zalać 2 litrami wody. Postawić garnek na piecu i włączyć gaz.

 • Krok drugi

  Zagotować wodę z igliwiem na średnim ogniu, a następnie zmniejszyć płomień. Przykryć i na małym ogniu gotować jeszcze przez 10 minut. Napar powinien przypominać zapachem leśne runo, jest to charakterystyczny zapach, więc łatwo go rozpoznać. Wtedy należy zdjąć garnek z pieca.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Przygotowany napar odcedzić przez sitko prosto do wanny. Zalać go ciepłą wodą. Kąpiel będzie pachniała lasem, ale nie przesadnie intensywnie, więc osoby wrażliwe na zapach nie powinny obawiać się zawrotów głowy.W czasie napuszczania wody do wanny można dodać 1 łyżkę soli do kąpieli o zapachu leśnym, która wzmocni efekt, lecz nie jest to konieczne.

 • Działanie kąpieli odchudzającej

  Działanie kąpieli odchudzającej

  Oczekiwanie, że jedna kąpiel sprawi, iż wyjdzie się z niej chudszym o 10 kilogramów, jest błędem. Kąpiel powinna trwać nie więcej niż 20 minut, a jej główne zadanie to pobudzenie organizmu do szybszej przemiany materii. Dzięki temu proces utraty zbędnych kilogramów przebiega szybciej i znacznie skuteczniej. Dodatkowo ciepła kąpiel o miłym zapachu doskonale relaksuje.