Zakumaj.pl

Co zrobić, aby mieć jędrny biust?

5.0 (razem głosów: 1)
Co zrobić, aby mieć jędrny biust?

Ładny, kształtny biust to marzenie wielu kobiet, nie zawsze jednak spełnione. Wiele czynników powoduje, że piersi tracą swoją sprężystość, a zatem i urodę. Aby nie przeżywać stresu z powodu zaniedbanych, obwisłych piersi, warto o nie odpowiednio zadbać. Nie potrzeba do tego drogich kosmetyków czy zabiegów, proste domowe sposoby, stosowane regularnie, często wystarczą. Co zrobić, by mieć jędrny biust, dowiesz się z tego artykułu.

 • Zadbaj o kondycję skóry

  Skóra biustu jest delikatna, warto więc zadbać o jej stan, bo jest bardziej wrażliwa niż w innych miejscach, a stanowi naszą pierwszą linię obrony – to ona utrzymuje nasze piersi w ryzach i nie pozwala im bezładnie obwisnąć. Jest jeden warunek – sama nie może być przesuszona i zwiotczała. Dlatego oprócz pielęgnacji twarzy i dekoltu należy uwzględnić pielęgnację biustu za pomocą odpowiednio dobranych do wieku i rodzaju skóry kosmetyków.

 • Masaż czyni cuda

  Masaż czyni cuda

  Masaż jest zabiegiem, który wspaniale potrafi odnowić twój biust. Smarujemy skórę oliwką i masujemy delikatnie okrężnymi ruchami, omijając sutki. Bardzo skuteczne jest także delikatne ugniatanie i oklepywanie piersi. Dzięki masażowi biust staje się jędrniejszy, może się także lekko powiększyć. Masażu nie powinno się jednak wykonywać w czasie menstruacji. Masaż jest świetną okazją do samobadania piersi, co umożliwia wykrycie wczesnych oznak zmian i chroni przed zachorowaniem na raka.

 • Moc wody

  Podczas kąpieli pod prysznicem czy w wannie warto poświęcić chwilę na masowanie biustu strumieniem wody, na przemian chłodnej i ciepłej. Taka terapia ma dobroczynne działanie, odpręża oraz ujędrnia ciało. Dzięki masażowi wodnemu piersi stają się zgrabne i sprężyste.

 • Gimnastyka

  Bardzo pozytywnie wpływają na jędrność biustu ćwiczenia fizyczne. Co prawda nasze piersi nie są zbudowane z tkanki mięśniowej, co utrudnia utrzymanie ich w dobrej kondycji, ale dzięki dobrze wytrenowanym mięśniom klatki piersiowej oraz pleców łatwiej jest zachować zgrabną sylwetkę z biustem dumnie wypiętym do przodu.

 • Jakie ćwiczenia na jędrny biust?

  Jakie ćwiczenia na jędrny biust?

  Doskonałym ćwiczeniem na jędrny biust są popularne pompki (jeśli jest to zbyt trudne dla ciebie, zdecyduj się na wersję łatwiejszą, z podparciem na kolanach, a nie na stopach). Pomocne będą także różne ćwiczenia z ciężarkami, na przykład motylek. Warto także pomyśleć o pływaniu oraz wiosłowaniu (niekoniecznie na jeziorze, można wykorzystać do tego sprzęt fitness).

 • Jędrne piersi a odchudzanie

  Jeśli masz niestabilną wagę i często chudniesz, a potem tyjesz, ma to niekorzystny wpływ na stan piersi. Aby nie stały się zwiotczałe i brzydkie, warto stosować opisane zabiegi i używać dobrych kremów ujędrniających biust. Nie należy się obawiać, że na skutek ćwiczeń piersi się zmniejszą – organizm traci tkankę tłuszczową równomiernie. Co prawda mamy wrażenie, że w czasie odchudzania czy treningu piersi chudną nam najbardziej, ale to wynika z ich budowy – zawierają dużo tkanki tłuszczowej, a więc i szybko ją tracą.