Zakumaj.pl

Kilka sposobów na wiązanie krawata

4.5 (razem głosów: 2)

Wiązanie krawata niejednemu mężczyźnie potrafi sprawić kłopot. Tym bardziej mają go ci, którzy na co dzień nie praktykują noszenia męskiego atrybutu elegancji. W życiu każdego mężczyzny przychodzi dzień, w którym musi założyć ów nieszczęsny krawat. Poniżej znajduje się kilka popularnych sposobów na jego wiązanie, które ułatwią tę czynność.

Kilka sposobów na wiązanie krawata
 • Wiązanie proste

  Wiązanie proste

  Podnieś kołnierzyk koszuli i załóż krawat wokół szyi. Szerszy koniec nałóż na węższy i przełóż z lewej strony pod nim. Następnie szerszy koniec krawata opleć dookoła powstałego węzła. Kolejno szerszy koniec przełóż przez pętlę i włóż do powstałego węzła. Węższym końcem można wyregulować długość krawata. Ten typ wiązania krawata jest najbardziej popularny i pasuje do prawie wszystkich rodzajów kołnierzyków. Nadaje się dla panów o średnim i wysokim wzroście. Wiązanie to musisz bardzo dobrze opanować, by zacząć dalszą przygodę z krawatami. Inne nazwy tego węzła to „węzeł włoski” lub „węzeł staroniemiecki”.

 • Wiązanie typu Shelby

  Wiązanie typu Shelby

  Skrzyżuj końce krawata tak, aby szerszy koniec znalazł się pod węższym. Następnie przeciągnij szeroki koniec do góry przez pętlę i zaciśnij węzeł. Kolejno szeroki koniec krawata przekręć i przełóż go nad węższym końcem. Przeciągnij go znowu przez pętlę. Zaciśnij ją, podsuń do góry i masz gotowy amerykański węzeł. Ten typ wiązania krawata przeznaczony jest do grubych tkanin i jest niestety podatny na rozwiązywanie. Węzeł ten to wydanie w amerykańskim stylu dla panów o wysokim wzroście. Znany jest również pod nazwą „węzeł Pratta”, „amerykański”, „klasyczny amerykański” lub „odwrócony półwindsorski”.

 • Wiązanie Windsor

  Wiązanie Windsor

  Nałóż krawat na szyję tak, aby szersza końcówka była dłuższa, a cieńsza – krótsza. Kolejno skrzyżuj końcówki krawata. Węższy koniec powinien znaleźć się pod szerszym. Następnie przełóż szerszy koniec krawata pod węższym do góry. Wyciągnij go w dół, by powstały dwie linie krawata obok siebie. Następnie wyciągnij szerszy koniec krawata pod spodem w prawo. Kolejno zawiń w lewo. Następnym krokiem jest włożenie szerszego końca krawata od spodu pętli pod szyją i wyciągnięcie go górą. Następnie przełóż przez poziomy powstały pas węzła szerszą końcówkę krawata i ściągnij w dół, kształtując symetryczny węzeł. Nazwa węzła pochodzi od księcia Windsor, który spopularyzował to wiązanie. Pasuje do klasycznych i rozszerzonych kołnierzyków. Powinni nosić go mężczyźni niscy i średniego wzrostu.