Zakumaj.pl

Jak wykonać jesienne lampiony na świeczki?

Jak wykonać jesienne lampiony na świeczki?

Co robić z dziećmi, kiedy za oknem pada deszcz? Co zrobić, żeby mieszkanie nabrało pięknych, jesiennych barw? Odpowiedź jest prosta – lampiony. Dzięki nim można sprawić, że mieszkanie będzie magiczne. Wykonanie lampionów nie jest trudne, dlatego mogą bawić się w nie nawet dzieci.

 • Co jest potrzebne?

  Co jest potrzebne?

  Do wykonania ładnych lampionów, które będą dekoracją, a mogą stać się również prezentem dla kogoś, niezbędne są następujące elementy:
  * bibuła kolorowa,
  * pędzel piankowy,
  * papier techniczny, kolorowy,
  * Mod Podge,
  * ołówek,
  * nożyczki,
  * gazeta,
  * świecznik na podgrzewacze.
  Świeczniki na podgrzewacze można zastąpić również niewielkimi słoikami z białego szkła.

 • Krok pierwszy

  Na papierze technicznym, na kolorach: żółtym, pomarańczowym, czerwonym narysować kształty liści. Można skorzystać z szablonów dostępnych w Internecie albo narysować je samodzielnie. Wyciąć wszystkie wzdłuż narysowanych linii.

 • Krok drugi

  Krok drugi

  Różnokolorową bibułę podrzeć na mniejsze kawałki – paski, kwadraty, dowolne, niekształtne fragmenty. Wymieszać wszystkie razem w szerokim naczyniu.

 • Krok trzeci

  Krok trzeci

  Świeczniki albo słoiki posmarować klejem Mod Podge przy pomocy pędzla piankowego. Następnie zacząć przyklejać do naczynia fragmenty bibuły. Można robić to w dowolny sposób, zupełnie chaotyczny albo przemyślany. Nie oklejać jedynie spodu naczynia.Po wykonaniu tej kolorowej zabawy świeczniki pozostawić do całkowitego wyschnięcia.

 • Krok czwarty

  Krok czwarty

  Po wyschnięciu bibuły ponownie nałożyć na nią Mod Podge. Następnie na liście papierowe nanieść Mod Podge – na jedną ich stronę. Przykleić do świecznika i docisnąć.Gotowe świeczniki pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Żaden fragment nie powinien być mokry. Najlepiej dać im na to 24 godziny. Następnie włożyć do każdego świecznika świeczkę i postawić ozdobę w dowolnym miejscu.