Zakumaj.pl

Najpiękniejsze plaże Europy

Najpiękniejsze plaże Europy

Ten artykuł w całości poświęcony jest europejskim plażom. Wybraliśmy te, które naszym zdaniem są najpiękniejsze. Możesz tam pojechać i podziwiać ich urok – zarówno skąpanych w promieniach słonecznych, jak i w kroplach deszczu. Każda z nich jest inna, przez co niespotykana i wyróżniająca się na tle innych plaż Europy. Zapraszamy do lektury o tych naturalnych cudach Starego Kontynentu.

 • Plaża Saleccia – Korsyka

  Plaża Saleccia – Korsyka

  Cały urok sekretnych plaż leży w tym, że aby się na nie dostać, musisz włożyć trochę wysiłku. Podobnie jest z Saleccią. Żeby do niej dotrzeć, musisz pokonać pustynię Agriates. No chyba że masz to szczęście i jesteś posiadaczem jachtu. Plaża skrywa się za tymi tonami piasku i wygląda jak odnaleziony kawałek raju o białych piaskach.

 • Traigh Eais, Barra – Szkocja

  Traigh Eais, Barra – Szkocja

  Barra to jedyne lotnisko na świata, które znajduje się na plaży. Samoloty mogą na niej lądować i z niej startować wyłącznie w zależności od pływów. Na plaży wytyczono 3 pasy. Około 5 minut spacerem od lotniska znajduje się najpiękniejsza z plaż Hebrydów Zewnętrznych – Traigh Eais.

 • Cala Xarraca – Ibiza, Hiszpania

  Cala Xarraca – Ibiza, Hiszpania

  Ibiza to raj dla turystów, którzy pragną spędzić swój pobyt na wyspie na imprezach. Z tego powodu część Ibizy jest po prostu brudna, zaśmiecona i pełna komercji. Jednak z dala od dwóch najczęściej wybieranych miejsc San Antonio i Playa d'en Bossa znajduje się kilka plaż, które należą do najpiękniejszych na całym wybrzeżu Morza Śródziemnomorskiego. Jedną z nich jest właśnie rajska Cala Xarraca.

 • Dhërmi – Albania

  Dhërmi – Albania

  Plaże Albanii są bliźniaczo podobne do chorwackich, z tą różnicą, że są odwiedzane przez znacznie mniejszą ilość turystów. Warto pojawić się na Dhërmi, gdyż jest tu cicho, czysto i bardziej dziko niż w innych krajach leżących nad Morzem Śródziemnym.

 • Flag Beach – Corralejo, Hiszpania

  Flag Beach – Corralejo, Hiszpania

  Chociaż oryginalna nazwa, którą nosi ta plaża, brzmi Punta Prieta, to na całym świecie jest znana pod nazwą Flag Beach. W 1988 roku założono w tym miejscu pierwszą szkołę windsurfingu i kitesurfingu. Było to podyktowane tym, że panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania tych sportów.

 • Melinde – Hiszpania

  Melinde – Hiszpania

  Plaża zdecydowanie należy do najpiękniejszych w Galicji i w całej Europie. Znajduje się na wyspie Ons, leżącej niedaleko słynnego archipelagu wysp Cies. Plażę z jednej strony otacza wspaniały granat wód Oceanu Atlantyckiego, a od strony lądu lasy sosnowe i skaliste klify. W pobliżu Melinde wybudowano wioskę, w której możesz znaleźć dwie restauracje oraz kilka barów i klubów nocnych.

 • Reynisfjara – Islandia

  Reynisfjara – Islandia

  Ta plaża jest idealnym przykładem na to, że piękno nie oznacza złotych i białych piasków. Mogą zachwycać także te, które są czarne i zawierają kawałki lodowca. Tak właśnie jest w przypadku znajdującej się w pobliżu Vik plaży Reynisfjara. Jedynym minusem tego miejsca jest temperatura wody. Jeżeli nie jesteś morsem, nie uda ci się w niej zanurzyć nawet stóp.

 • Santa Maria – Kalabria, Włochy

  Santa Maria – Kalabria, Włochy

  Wybrzeże Tropea Capo Vaticano we włoskiej Kalabrii zaczyna się od Spiaggia del Tono, zaś kończy na przepięknej Spiaggia di Santa Maria. W jej pobliżu znajduje się wiele innych, może nie dorównujących jej urokiem plaż, jednak każda z nich jest dostępna wyłącznie od strony morza. Piasek na Spaggia di Santa Maria zachwyca swą delikatnością i bielą, zaś morze jest błękitne, czyste i niezwykle przejrzyste. Plażę otaczają palmy, kaktusy oraz zarośla ogólnie znane jako makia.

 • Dune du Pyla - Francja

  Dune du Pyla - Francja

  Wielka Wydma Piłata, czyli Dune du Pyla jest największa w całej Europie. Znajduje się w odległości około 60 km od Bordeaux. Sama plaża skrywa się za górą piasku. Aby do niej dotrzeć od strony lądu, musisz najpierw wspiąć się na mierzącą 108 m wydmę, a potem zbiec lub stoczyć się w dół zbocza. Druga opcja może dosięgnąć cię, nawet jeśli jej nie wybierzesz. Wystarczy, że się potkniesz, by resztę dystansu pokonać, turlając się niczym beczka z winem. Wycieczka na Dune du Pyla może być uciążliwa, jeśli wybierzesz się tam w upalny dzień. Najlepiej jeśli wybierzesz się tam wczesnym rankiem lub poczekasz na chłodniejszą pogodę.

 • Skagen – Dania

  Skagen – Dania

  Cypel Grenen to najbardziej wysunięty na północ kraniec Danii. Stojąc na jego czubku, jedną nogę możesz zamoczyć w wodach Bałtyku, a drugą w Morzu Północnym. Stojąc tam, możesz być świadkiem tego, jak dwie ściany wody stykają się ze sobą, ale nie mieszają. Ów piękny widok linii pomiędzy nimi jest wynikiem różnej gęstości wód. Podobne zjawisko możesz zaobserwować jeszcze w delcie Amazonki.