Zakumaj.pl

Naturalne sposoby na dusznicę bolesną

Naturalne sposoby na dusznicę bolesną

Dusznica bolesna jest związana z upośledzeniem naczyń wieńcowych. Serce otrzymuje za mało krwi i tym samym tlenu, przez co można zacząć odczuwać ucisk w piersi oraz duszności. Objawy takie bywają mylnie brane za stan przedzawałowy. Aby móc podjąć leczenie, niezbędna jest szybka i prawidłowa diagnoza choroby oraz zbadanie stanu naczyń krwionośnych. Poza leczeniem farmakologicznym można wspomagać się również domowymi sposobami.

 • Przyczyny dusznicy bolesnej

  Przyczyny dusznicy bolesnej

  Główną przyczyną dusznicy bolesnej jest nieprawidłowe funkcjonowanie naczyń wieńcowych, wynikające z rozwijającej się miażdżycy. Ze względu na narastającą w żyłach warstwę tłuszczu i cholesterolu krew nie przepływa z odpowiednią swobodą i nie dotlenia najważniejszych organów, w tym serca. Poza miażdżycą innymi przyczynami pojawienia się choroby są: zator lub zapalenie tętnicy wieńcowej, rozwarstwienie aorty, zakrzepica tętnicy.Również styl życia, zwłaszcza u młodych osób, może doprowadzić do choroby. Sięganie po używki – papierosy, alkohol – stres, wysoki poziom cholesterolu, mała aktywność fizyczna, także mogą spowodować zachorowanie.

 • Sok z cytryny

  Pomocą w leczeniu dusznicy bolesnej jest sok z cytryny, świeżo wyciskany. Nie tylko dostarcza on witaminy C, lecz również znany jest ze swoich właściwości wspomagających serce oraz obniżających poziom złego cholesterolu we krwi.

  Sok można przyjmować 3 razy dziennie po 1 łyżeczce świeżo wyciśniętego albo rozcieńczony w 50 ml wody – przegotowanej lub mineralnej.

 • Zdrowy grejpfrut

  Zdrowy grejpfrut

  O właściwościach grejpfrutów mówi się najczęściej podczas omawiania diet odchudzających. Jednak owoc ten może przydać się również podczas leczenia dusznicy bolesnej. Wszystkie odmiany grejpfruta – biała i czerwona – wpływają bardzo dobrze na organizm, zwłaszcza na stan naczyń krwionośnych. Tym samym mogą pomóc w walce z dusznicą oraz korzystnie wpływają na odporność i uzupełnienie witamin w organizmie.

 • Leczniczy miód

  Leczniczy miód

  Nie od dziś wiadomo, że miód skutecznie wspomaga leczenie różnych chorób. Nie tylko grypy i przeziębienia, ale również dusznicy. Aby skorzystać z jego dobroczynnych właściwości, niezbędne jest przygotowanie 1 łyżki miodu, 2 łyżeczek soku z cytryny oraz 100 ml wody. Miód oraz sok wymieszać dokładnie w letniej wodzie, a następnie wypijać mieszankę przed snem.

  Miód ma działanie nie tylko antybakteryjne, ale również oczyszczające, co jest niezbędne dla usuwania zanieczyszczeń zalegających w żyłach.

 • Sok z cebuli

  Sok z cebuli

  Nie najsmaczniejszy lek, ale skuteczny – sok z cebuli. W leczeniu dusznicy bardzo dobrze pomaga przyjmowanie 1 łyżeczki świeżo wyciśniętego soku z cebuli, najlepiej na pusty żołądek. Zapobiega on pogarszaniu się działania naczyń krwionośnych. Jeżeli sam sok jest za mocny, można popić go 1/4 szklanki wody.