Zakumaj.pl

Ozdobna wycieraczka pod drzwi – jak zrobić?

1.5 (razem głosów: 1)
Ozdobna wycieraczka pod drzwi – jak zrobić?

Wycieraczki pod drzwi ozdobione ciekawymi grafikami czy hasłami są ładne i niebanalne, ale na ogół drogie, a poza tym mimo wszystko jednak się powtarzają. Tymczasem można samodzielnie przygotować sobie taką wycieraczkę z dowolnie wybranym wzorem albo napisem i to naprawdę niewielkim kosztem. Jak ozdobić wycieraczkę pod drzwi, dowiesz się z tego artykułu.

 • Przygotowanie materiału

  Wycieraczka, którą będziemy zdobić, powinna być nowa. Najlepiej nadają się do tego celu zwykłe wycieraczki kokosowe. Oprócz wycieraczki potrzebujemy czarnej farby w sprayu. Inne konieczne materiały i narzędzia to papier do przygotowania szablonu, taśma klejąca, nożyk do cięcia papieru i nożyczki.

 • Przygotowanie szablonu

  Szablon przygotowujemy w ten sposób, że wzór, który ma się pojawić na wycieraczce, zostaje wycięty z papieru. Możemy taki szablon zaprojektować sami albo posłużyć się gotowym rysunkiem, który skądś skopiujemy. Jeśli trzeba go powiększyć, pamiętajmy o zachowaniu proporcji. Po dokładnym odwzorowaniu obrazka wycinamy go.

 • Zdobienie wycieraczki – krok pierwszy

  Zdobienie wycieraczki – krok pierwszy

  Przygotowujemy stanowisko robocze. Blat i podłogę zabezpieczamy starannie folią. Arkusz szablonu z wyciętym wzorem układamy na wycieraczce i przymocowujemy taśmą klejącą. Jeśli wzór ma wiele drobnych szczegółów albo jest to napis z takimi literami jak „A” czy „B”, można wykonać szablon z kawałka folii samoprzylepnej, wtedy łatwo będzie przymocować nawet niewielkie fragmenty tła.

 • Zdobienie wycieraczki – krok drugi

  Zabezpiecz wycieraczkę przed poplamieniem farbą w tych miejscach, których nie zakrył arkusz z szablonem. Możesz użyć starych gazet. Zapewnij dobrą wentylację w pomieszczeniu, w którym pracujesz, bo opary farby są szkodliwe.

 • Zdobienie wycieraczki – krok trzeci

  Zdobienie wycieraczki – krok trzeci

  Farbę w sprayu nanieś na elementy wzoru. Trzymaj pojemnik w pozycji prawie pionowej, tak by farba nie dostała się pod szablon, bo wzór powinien mieć ostre, wyraźne krawędzie. Odłóż wycieraczkę do wyschnięcia.