Zakumaj.pl

Jak zrobić ładny uchwyt na kubek?

Jak zrobić ładny uchwyt na kubek?

Poparzenie się podczas chwytania kubka jest jednym z najpowszechniejszych poparzeń. Każdy przynajmniej raz chwycił naczynie za wcześnie, puszczając je równie szybko, ze względu na ciepło, które poczuł. Uchwyty będące częścią kubka czasami ułatwiają trzymanie, jednak nie zawsze, gdyż zdarza się, że nagrzewają się równie szybko. W takiej sytuacji przyda się dodatkowe zabezpieczenie, które można zrobić samodzielnie, kierując się poniższą instrukcją.

 • Jakich elementów potrzebujesz?

  Jakich elementów potrzebujesz?

  Przed rozpoczęciem pracy nad uchwytem na kubek należy przygotować odpowiednie rzeczy do jego wykonania, czyli:

  * dowolny materiał ozdobny,

  * filc,

  * mata termoizolacyjna,

  * gumka do włosów,

  * guziki,

  * nożyczki,

  * maszyna do szycia.

 • Pierwszy etap

  Pierwszy etap

  Na początku pracy należy pobrać szablon, który posłuży jako podstawa do uchwytów. Pobrać go na komputer, wydrukować na papierze technicznym i wyciąć wzdłuż linii. Następnie przykładać go do każdego z materiałów i odrysować – po odrysowaniu wyciąć.

 • Drugi etap

  Drugi etap

  Ozdobny materiał, ten który będzie widoczny w uchwycie, położyć na lewą stronę, po czym na nim ułożyć materiał termoizolacyjny – jego warstwa nie musi być gruba, ma jedynie chronić rękę, a za gruba sprawi, że ozdobny uchwyt będzie nieporęczny. Na materiale termoizolacyjnym ułożyć filc i zasiąść z tak przygotowanymi warstwami do maszyny do szycia.

 • Trzeci etap

  Trzeci etap

  Wszystkie brzegi przyszłego uchwytu zaobrębić i zszyć ze sobą, żeby żaden nie odstawał. Na środek krótszego boku – obojętnie którego – wszyć gumkę, która będzie spinać materiał. Doszyć guzik, pomagając sobie wykałaczką, która odmierzy odpowiednią odległość między guzikiem a gumką. Po wykonaniu ostatnich przeszyć uchwyt na kubek jest gotowy i można rozpocząć jego użytkowanie – wystarczy założyć na kubek oraz chwytać za niego po wlaniu napoju do środka naczynia.